تاریخ: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۸:۵۱
بازدید: ۲۷۱
کد خبر: ۳۷۴۹۰

10 میلیون دلار جایزه برای تولید نرم افزار آموزش خواندن به بی سوادان

می متالز - تولید نرم افزاری که بتوان آن را به سادگی بر روی تبلت‌های ارزان قیمت نصب کرد و از آن برای آموزش خواندن به افراد استفاده کرد، به چالشی با جایزه 10 میلیون دلاری مبدل شده است.
10 میلیون دلار جایزه برای تولید نرم افزار آموزش خواندن به بی سوادان

به گزارش می متالز به نقل از یاهونیوز، مجموعه ای از سرمایه گذاران، ثروتمندان و خیرین در سراسر جهان از اعطای جایزه‌ای ده میلیون دلاری موسوم به ایکس پرایز به فرد یا افرادی خبر داده اند که بتوانند چنین نرم افزاری را تولید کنند.

طی 15 ماهی که از اعلام خبر اعطای این جایزه می‌گذرد، نزدیک به 200 تیم از 40 کشور جهان، تلاش‌های خود برای تولید نرم افزار یادشده را آغاز کرده‌اند. هدف از این رقابت مقابله با بی‌سوادی و افزایش سازگاری با فناوری در همه نقاط جهان اعلام شده است.

نرم افزارهای عرضه شده بر روی تبلت‌هایی نصب شده و در اختیار هزاران کودک در 141 روستای دور افتاده تانزانیا قرار گرفته‌اند تا توسط این افراد آزمایش و بررسی شوند. به دنبال این آزمایش ها، رقابت ایکس پرایز به 5 گروه از شهرهای نیویورک، پیتزبورگ، برکلی، لندن و بنگلور محدود شده است.

قرار است برنده این رقابت چهارشنبه عصر اعلام شود. تیم برنده علاوه بر جایزه نقدی، دستورالعملی برای اجرای برنامه‌های خود را اعلام خواهد کرد. همچنین کدهای برنامه برنده باید به طور رایگان در اینترنت در دسترس همه علاقه مندان قرار بگیرد.

عناوین برگزیده