تاریخ: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۱:۴۳
بازدید: ۲۵۰
کد خبر: ۳۸۱۱۱
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

احتمال سود امسال « کوثر »

می متالز - مدیران بیمه کوثر مدعی‌اند سود سهامداران بیمه ‌کوثر برای سال مالی۹۷ افزایش چشمگیری دارد.
احتمال سود امسال « کوثر »

به گزارش می متالز، مجید مشعلچی فیروزآبادی؛ مدیرعامل بیمه کوثر درباره میزان سرمایه شرکت گفت: اکنون دارایی شرکت در بورس حدود یک‌هزارمیلیارد است که این امر با سرمایه‌گذاری در بخش‌های سودده میسر شد.

 مجید مشعلچی‌ فیروزآبادی با بیان اینکه بیمه کوثر در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بیمه‌ای است که در بورس سرمایه‌گذاری کرده است، تصریح کرد: چهار‌درصد از سهام سرمایه‌گذاری غدیر بزرگ‌ترین هلدینگ پتروشیمی کشور و سهام نفت و گاز پارسیان را نیز داریم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته به عنوان نهمین عضو اصلی توافق‌نامه بیمه‌نامه‌های مشترک انرژی فعالیت در بخش نفت و انرژی را گسترش دادیم، یادآورشد: از سال ۹۴ به این بخش بیمه‌ای ورود کردیم و اکنون به بزرگ‌ترین هلدینگ‌های نفت، گاز و پتروشیمی کشور خدمات ارائه می‌دهیم.

مدیرعامل شرکت درباره اقدام‌های بیمه کوثر پس از وقوع سیل اخیر در کشور گفت: در نخستین روزهای وقوع سیل پنج گروه از سوی بیمه کوثر تجهیز و شروع به برآورد خسارت کردند تا بتوانیم غرامت را در اسرع وقت به آسیب‌دیدگان پرداخت کنیم و اکنون ۳۰ تیم در این مناطق حضور دارند. مشعلچی از حضور مستمر مدیران و کارشناسان شرکت در مناطق سیل‌زده خبر داد و گفت: تاکنون ۹ هزار و ۸۸۴ پرونده در مناطق مختلف کشور تشکیل و حدود ۱۷ میلیارد تومان خسارت برآورد شده است.

وی درباره نحوه عملکرد بیمه کوثر در سال‌۹۷ بیان کرد: اغلب کارشناسان حوزه سرمایه‌گذاری و تامین مالی اذعان دارند بیمه کوثر در سال ۹۷ عملکرد درخشانی داشته است.

 مدیرعامل بیمه کوثر درباره برنامه‌های سال ۹۸ بیمه کوثر گفت: مهم‌ترین برنامه شرکت در سال‌جاری پذیرش اتکایی از بیمه مرکزی است. همچنین حرکت به سمت سودآوری، نگهداشت نیروی انسانی، توسعه سرمایه‌گذاری در بخش‌های سودده و بورسی نیز از دیگر برنامه‌های ما است.

مشعلچی با اشاره به اینکه در سال گذشته سه طرح نوین در شرکت اجرایی شد، افزود: بیمه‌نامه‌های حامی یا پرداخت هزینه‌های حقوقی، ودیعه مستاجر و بدنه هوشمند سفر را به بازار ارائه دادیم. وی درخصوص اقدامات شرکت در بخش امور نمایندگان خاطرنشان‌کرد: براساس ۲۳ شاخص فروش، ضریب خسارت، فروش پرکیفیت مثل بیمه زندگی، وصول مطالبات، دفتر، شکل دفتر، موقعیت جغرافیایی دفتر، وضعیت کارکنان دفتر، آموزش‌های کارکنان و... نمایندگان سطح‌بندی شدند. همچنین پرداخت کارمزدها به نمایندگان به روز و هر ماه در زمان تعیین شده پرداخت می‌شود.

عناوین برگزیده