تاریخ: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۰:۰۵
بازدید: ۲۴۳
کد خبر: ۳۸۲۳۳
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
اعضای سندیکای بیمه‌گران توافق کردند؛

وحدت رویه برای وصول مطالبات از بدهکاران بزرگ بیمه‌ای

می متالز - در آخرین جلسه شورای عمومی سندیکا بر توافقات قبلی اعضا در خصوص نحوه وصول مطالبات از شرکت خودورسازی سایپا به عنوان بزرگترین بدهکار بیمه‌ای تاکید شد.
وحدت رویه برای وصول مطالبات از بدهکاران بزرگ بیمه‌ای

به گزارش می متالز، در آخرین جلسه شورای عمومی سندیکا که با حضور رئیس کل و اعضای هیات عامل بیمه مرکزی برگزار شد، سیدمحمد علیپور دبیرکل سندیکا گزارشی از روند اجرای تخفیف ۲.۵ درصد  توسط شرکت های عضو سندیکا و آخرین اقدامات صورت پذیرفته در خصوص وصول مطالبات از شرکت سایپا ارائه کرد.

در همین رابطه غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی نیز با تاکید به اینکه سندیکا باید ساز و کاری طراحی کند تا شرکت ‌های بیمه بتوانند مطالبات معوقه خود را وصول کنند، گفت: موضوع بدهی های معوقه، یک خُسران جدی در صنعت بیمه است و شرکت هایی که با بدهکاران بزرگ صنعت پای میز قرارداد می نشینند، به این بحران دامن می زنند.

اعضای شورای عمومی پس از استماع گزارش دبیرکل و نظرات حاضران و تاکیدات رئیس کل، به اتفاق بر لزوم بروز رسانی مطالبات معوق، پیگیری مطالبات خود از بدهکاران بزرگ و وحدت رویه شرکت های بیمه با هماهنگی نهاد ناظر جهت اخذ مطالبات از شرکت خودرو سازی سایپا تاکید داشتند.

گفتنی است، شرکت سایپا به عنوان بزرگترین بدهکار بیمه ای بیش از هزار میلیارد تومان به شرکت های بیمه بدهکار است. در ادامه این جلسه به موضع بیمه های درمان پرداخته شد که اعضای شورای عمومی سندیکا با اشاره به اینکه صنعت بیمه تنها در سال گذشته ۸ هزار میلیارد تومان در حوزه درمان خسارت پرداخت کرده است، جایگاه فعلی صنعت بیمه در عرصه تصمیم گیری و تصمیم سازی نظام سلامت کشور مطلوب ندانسته و خواهان اتخاذ تدابیری شدند که صنعت بیمه به فوریت در حوزه سلامت فعال تر عمل کند تا بیش از این  متحمل هزینه های مضاعف نشوند.

برگزاری مجامع شرکت ها در موعد قانونی، تعامل هر چه بیشتر شرکت ها با بیمه مرکزی در خصوص ارائه صورت های مالی، نحوه مدیریت ریسک های بزرگ، هماهنگی در روش ذخیره گیری، راهکارهای کاهش ضریب خسارت در رشته های اتومبیل و درمان از دیگر مباحث مطروحه در این جلسه شورای عمومی سندیکا بود که با اعضای هیات عامل بیمه مرکزی به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

منبع: ایبنا
عناوین برگزیده