تاریخ: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۳:۱۲
بازدید: ۲۱۴
کد خبر: ۳۸۳۲۳
سرویس خبر : فلزات غیرآهنی
با کاسته شدن از سطح تنش‌های تجاری، بازارهای سهام در آسیا سبزپوش شدند

طلا معاملات سه‌شنبه را کاهشی آغاز کرد

می متالز - در شروع معاملات سه‌شنبه و با خبر تعویق محرومیت‌های آمریکا روی برند هوآوی و کاسته شدن از سطح تنش‌های بین چین و آمریکا، طلا و سایر دارایی‌های امن با افت قیمت مواجه شدند و همزمان بازارهای سهام به بهبود وضعیت خود پرداختند.
طلا معاملات سه‌شنبه را کاهشی آغاز کرد

به گزارش می متالز، قیمت هر اونس طلا با افت 0.23 درصدی (معادل 2.87 دلار) به سطح 1274.9 دلار رسیده است.

بهای فلز زرد برای تحویل در ماه ژوئن در بازار آتی کامکس نیویورک هم 0.24 درصد (معادل 3.05 دلار) کاهش یافته و به قیمت 1274.25 دلار به فروش می‌رسد.

شب گذشته آمریکا اعلام کرد که محدودیت‌های اعمال شده روی برند چینی هوآوی را به مدت 90 روز به تعلیق در خواهد آورد تا این شرکت اقدام به خرید محصولات آمریکایی کند. پس از این خبر اندکی از تنشه‌های روافزون بین پکن و واشنگتن کاسته شد و بهای طلا تحت فشار قرار گرفت.

جنگ تجاری بین چین و آمریکا در سال جاری یکی از ارکان اصلی حمایت از طلا محسوب می‌شود. بطوری که معامله‌گران در چند ماه گذشته در مواجهه با ریسک‌های اقتصادی و سیاسی اقدام به خرید فلز زرد کرده‌اند.

بازارهای سهام آسیایی نیز برخلاف طلا افزایشی بودند. امروز شاخص بازارهای «Shanghai Composite» و «SZSE» به ترتیب 1.3 درصد و 2.2 درصد افزایش داشته‌اند.

قیمت این فلز ارزشمند همچینین به دلیل اوج‌گیری شاخص دلار محدود شده است. با پرش آمار تمایل مصرف‌کنندگان آمریکایی به اوج 15 ساله، رشد این شاخص ادامه خواهد داشت. افزایش شاخص دلار قدرت خرید ارزهای دیگر را محدود کرده و از سطح تقاضا برای فلز زرد می‌کاهد. از سمت دیگر با پیشروی ممتد شاخص دلار خود این ارز رقیبی برای طلا برای حفظ سرمایه به شمار می‌رود.

عناوین برگزیده