تاریخ: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۳:۲۹
بازدید: ۲۲۶
کد خبر: ۳۸۳۲۵
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
تدوین نقشه تحول دیجیتال تا ۶ ماه آینده

« وپست » دولتی می‌ماند؟

می متالز - معاون وزیر اقتصاد با تاکید اینکه پست بانک دولتی خواهد ماند، از لزوم تدوین نقشه راه دیجیتال این بانک و ارایه آن تا ۶ ماه آینده سخن گفت.
« وپست » دولتی می‌ماند؟

به گزارش می متالز، عباس معمارنژاد در نشست مشترک با مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد این بانک تاکید کرد: استراتژی ما بر این است پست بانک ایران به جهت رسالت‌هایی که دارد به‌ عنوان بانک دولتی حفظ شود و در این راستا باید تکلیف اساسنامه آن نیز سریع‌تر مشخص شود. معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد گفت: باید مطالعه لازم روی مدل کسب و کار خاص پست بانک ایران را انجام و در شش ماه آینده، نقشه راه تحول دیجیتال را ارایه کنید.

وی در خصوص افزایش سرمایه پست بانک ایران گفت: اگر ظرفیت‌های قانون بودجه اجازه می‌دهد سرمایه این بانک را در اولویت گذاشته و کمک می‌کنیم تا این مهم محقق شود. وی با اشاره به لزوم اصلاح نظام بانکی گفت: یکی از الزامات اصلاح آن شفافیت عملکرد است. بنابراین صورت‌های مالی امسال باید باحداکثر شفافیت تهیه و ارائه شود. البته خوشبختانه پست بانک ایران دارائی منجمد زیادی ندارد.

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد بیان کرد: بانک‌هایی که درحوزه خُرده‌ بانکداری فعالیت دارند باید نسبت مطالبات معوق کمتری نسبت به سایر بانک‌ها داشته باشند و پست‌ بانک‌ ایران نیز باید تلاش کند در این زمینه عملکرد بهتری داشته باشد.

معمارنژاد در خصوص مستند بانکداری آینده گفت: تحول دیجیتال در شبکه بانکی مربوط به همه بخش‌هاست و اولین لایه آن کسب و کار است. بخش‌های مربوط به کسب و کار و فرآیندها تاثیر بیشتری در کاهش هزینه دارد.

وی تصریح کرد: بخش دیگر تحول دیجیتال، منابع انسانی است و بدون آموزش نمی‌توان فناوری را در سازمان جاری کرد. توسعه منابع انسانی از مدیران ارشد تا لایه های کارشناسی را شامل می‌شود. آمادگی سازمانی اولین زیربنای تحقق تحول دیجیتال است و همه باید به صورت گروهی، کارها را انجام داده و به دنبال تیمی کردن کارها باشیم.

عناوین برگزیده