تاریخ: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۶:۵۰
بازدید: ۲۰۳
کد خبر: ۳۸۶۵۵
سرویس خبر : آهن و فولاد

بررسی عملکرد فروش ماهانه فولاد کاوه جنوب کیش نسبت به دوره های مشابه گذشته

می متالز - شرکت فولاد کاوه جنوب کیش ،در آخرین گزارش تولید و فروش ماهانه فروردین ماه خود موفق به فروش 253 میلیارد تومان شده است این در حالی است که در ماه گذشته مالی شرکت توانسته است 350 میلیارد تومان را به فروش برساند.
بررسی عملکرد فروش ماهانه فولاد کاوه جنوب کیش نسبت به دوره های مشابه گذشته

به گزارش می متالز، گزارش ریالی شرکت حاکی از این است که نسبت به ماه گذشته با 27 درصد کاهش همراه بوده است. از رقم فوق، 124 میلیارد تومان مربوط به شمش بیلت داخلی و 129 میلیارد تومان مربوط به شمش بیلت صادراتی است. همچنین مبالغ فروش در فروردین ماه سال گذشته معادل 173 میلیارد تومان بوده در در حال حاضر 46 درصد افزایش داشته است.
مقادیر فروش محصولات شرکت در فروردین ماه نسبت به ماه گذشته 45 درصد کاهش داشته است و به 60 هزار تن رسیده است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 37 درصد کاهش داشته است. مقدار فروش شمش بیلت به 60 هزار تن رسیده است که تقریبا 20 درصد کمتر از مقادیر متوسط فروش در ماه های گذشته می باشد. در فروردین ماه از ناحیه فروش آهن اسفنجی مقادیری شناسایی نشده است.
در قسمت نرخ ها نیز، در ماه جاری نرخ شمش بیلت داخلی بدون تغییر نسبت به ماه گذشته 38،077،241 ریال به ازای هر تن گزارش شده است. نرخ شمش بیلت صادراتی نیز معادل 44،677،882 ریال می باشد که با 50 درصد نسبت به ماه قبل رشد داشته است.
بررسی گزارش فوق نشان می دهد که تاثیر مدت زمان عملیات در فروردین ماه بر مقادیر فروش شرکت تاثیری قابل توجهی داشته است و شرکت کمتر از متوسط سال گذشته محصول به فروش رسانده است. سهم صادرات نیز در سبد فروردین ماه نسبت به ماه گذشته همانند مبالغ صادراتی کمتر می باشد.

نکات کلی گزارش:

  • کاهش 27 درصدی مبالغ فروش فروردین ماه نسبت به ماه قبل
  • افزایش 46 درصدی مبالغ فروش نسبت به دوره مشابه سال قبل
  • افزایش 50 درصدی نرخ شمش بیلت صادراتی نسبت به ماه قبل
  • افزایش 100 درصدی نرخ ها نسبت به متوسط نرخ سال قبل
منبع: معدن 24
عناوین برگزیده
ریل نجات صنعت
با حضور کارشناسان بررسی شد: دولت چهاردهم چه سیاستی را در حوزه صنعت باید در پیش بگیرد؟

ریل نجات صنعت