تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۷:۰۰
بازدید: ۱۵۳
کد خبر: ۶۳۳۸۲
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

رشد 153 درصدی صادرات از اردبیل

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل ،از رشد 153 درصدی میزان صادرات ثبت شده در استان طی یک سال گذشته خبر داد.
رشد 153 درصدی صادرات از اردبیل

به گزارش می متالز، رامین صادقی گفت: از لحاظ درآمدهای صادراتی ما بیش از 112 میلیون دلار صادرات محصولات متنوع را به کشورهای مختلف به ویژه عراق، آذربایجان و ... انجام دادیم که از لحاظ ارزش صادراتی جهش خوبی را تا 153 درصد شاهد هستیم.

صادقی علت پائین بودن وزن محصولات صادراتی را تلاش صادرکنندگان برای صادرات محصولات صنعتی با ارزش افزوده بیشتر و جلوگیری از صادرات متفرقه اعلام کرد و افزود: هر چقدر ارزش صادرات بالا باشد به همان نسبت وزن صادرات نیز کاهش می‌یابد که این نقطه مثبت در برنامه‌ریزی‌ها و هدفگذاری‌های استان اردبیل است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل عمده کالاهای صادراتی این استان را شیشه، آئینه، مصنوعات پلاستیکی، آهن، فولاد و سیب زمینی دانست و گفت: در نقطه مقابل واردات استان اردبیل بیشتر مواد اولیه و ماشین‌آلات بوده است.

او ادامه داد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته و به دنبال تاکیدات استاندار اردبیل قرار است 100 واحد تولیدی که نیمی از محصولات تولید شده آنها صادرات محور است در این استان راه‌اندازی شده و امکان بهره‌برداری از آنها در ماه‌های آینده فراهم آید.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: سازمان صمت استان اردبیل با پرداخت تسهیلات کم بهره در خدمت تولیدکنندگان و صنعتگران با محوریت تولید صادرات محور است که بیشترین سودمندی این حرکت در تقویت اقتصاد استان نمود پیدا خواهد کرد.

صادقی از آمادگی استان برای ایجاد زیرساخت‌های لازم با هدف راه‌اندازی شهرک مشترک صنعتی مرزی با جمهوری آذربایجان خبر داد و اظهار کرد: اخیرا هیئتی از جمهوری آذربایجان با سفر به استان اردبیل زمینه‌های راه‌اندازی این شهرک را مورد بررسی قرار داده تا به سرعت شاهد استقرار واحد صنعتی با رویکرد صادرات محور باشیم تا محصولات تولید شده در این شهرک بین تجار دو کشور رد و بدل شود

عناوین برگزیده