تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۹:۳۷
بازدید: ۱۸۴
کد خبر: ۶۳۴۳۰
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خبر داد

پرداخت ۱۸هزارمیلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه تا پایان سال

می متالز - مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از پیش‌بینی پرداخت ۱۸هزارمیلیاردتومان تسهیلات به دو میلیون نفر تا پایان سال۹۸ خبر داد.
پرداخت ۱۸هزارمیلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه تا پایان سال

به گزارش می متالز، مرتضی اکبری با بیان اینکه این بانک ابتدای امسال یک هدف‌گذاری برای اعطای حدود یک میلیون و ۵۰۰ فقره تسهیلات بالغ بر ۱۵هزار میلیارد تومان داشته است، گفت: سال گذشته ما یک میلیون و ۲۰۰هزار فقره تسهیلات پرداخت کردیم که بالغ بر ۱۳هزار میلیارد تومان بود. از ابتدای سال از هدف‌گذاری‌مان هم جلوتر رفتیم به‌طوری که در ۶ماه اول سال حدود ۸هزار و ۷۰۰میلیارد تومان تسهیلات به ۹۶۰هزار نفر پرداخت کردیم.

وی درخصوص رشد منابع بانک افزود: از ابتدای سال منابع بانک ۳۰درصد افزایش یافته است و معوقات هم مثل سابق در سطح همان یک درصد باقی مانده است که این امر باعث می‌شود وصولی‌های بانک بهتر محقق شود و این‌گونه شرایط پرداخت تسهیلات ما هم بیشتر خواهد شد. اکبری ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم که در ۶ماه دوم عملکرد ما بهتر هم بشود به‌طوری که تا پایان سال بتوانیم به دو میلیون نفر حدود ۱۷ تا ۱۸هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کنیم. مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران پاشنه آشیل سیستم بانکی را معوقات آن عنوان کرد و افزود: برخی به اشتباه فاکتورهای دیگری را مثل نرخ سود مورد هجمه قرار می‌دهند، ولی نمی‌دانند که اگر معوقات پایین باشد نرخ سود هم پایین خواهد آمد و توان تسهیلات‌دهی هم بالا می‌رود و مشکلات کفایت سرمایه هم حل خواهد شد. اکبری در پاسخ به دلیل اصلی پایین بودن معوقات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خاطرنشان کرد: وام‌های خرد چون ریسک اعتباری کمتری دارند مبالغ پایین آن کمک می‌کند که پایین‌ترین معوقات را داشته باشیم و پیگیری همکاران هم بسیار خوب بوده است و بحث اعتقادی که مردم به قرض‌الحسنه دارند هم به ما کمک کرده است؛ چون منابع دولت هم پیش ما نیست و مردم سعی می‌کنند منابع مردمی را زودتر برگردانند. وی درخصوص ریسک برنگشتن معوقات تسهیلاتی که به کمیته امداد پرداخت می‌شود، گفت: اتفاقا معوقات کمیته امداد بالا نیست و گاهی از آنچه همه جا معمول است کمتر هم شده است به‌طوری که در دو سال گذشته که وسیع‌تر با کمیته امداد کار می‌کردیم جای نگرانی نداشتیم.

عناوین برگزیده