تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۶:۳۸
بازدید: ۱۹۰
کد خبر: ۶۳۵۵۷
سرویس خبر : انرژی

لزوم هدف گذاری برای تنوع تولید در صنعت پتروشیمی با اولویت صنایع ​پایین‌دستی

می متالز - عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران گفت: برای گسترش صنایع پایین‌دستی باید ساز و کاری منسجم ایجاد کنیم تا تمام پتروشیمی‌ها با توجه به میزان تولید و امکانات زیرساختی خود، طرحی جامع برای صنایع پایین‌دستی ارائه دهند.
لزوم هدف گذاری برای تنوع تولید در صنعت پتروشیمی با اولویت صنایع ​پایین‌دستی

به گزارش می متالز، عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران اظهارکرد:  توسعه صنعت پتروشیمی از روندی قابل قبول برخوردار است و خوشبختانه بخش های مختلف این صنعت در حال رشدی مطلوب است و در صورتی که جهش سوم صنعت پتروشیمی با رونق تولید صنایع پایین‌دستی همراه باشد، ارزش‌ افزوده بسیاری را نیز برای کشور به همراه دارد.

مهدی شریفی نیک نفس با بیان این که باید زنجیره تامین را توسعه دهیم تا به صنایع میان‌دستی و پایین‌دستی برسیم، گفت: با این اقدام هم ارزش افزوده بالا و هم اشتغال بیشتری نصیب کشور می‌شود.

وی ادامه داد: معتقدم تکمیل زنجیره ارزش و پایش روند تخصیص خوراک به واحد‌های پتروشیمی از تولید مواد پایه تا انتهای زنجیره محصول تا پایین‌دست اقدام مناسبی خواهد بود.

شریفی نیک نفس افزود: صنعت پتروشیمی ایران باید به سمت تولید محصولات نهایی حرکت کند تا به تدریج از خام فروشی فاصله گرفته و به سوی ایجاد ارزش افزوده بیشتر در تمام بخش های صنعت پتروشیمی حرکت کنیم.

منبع: نیپنا
عناوین برگزیده