تاریخ: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۵:۲۶
بازدید: ۱۷۵
کد خبر: ۶۳۹۴۱
سرویس خبر : فلزات غیرآهنی

صنعت مس ۱۰۰ واحد صنعتی نیمه فعال کرمان را شناسایی کرد

می متالز - محمدجواد فدائی روز دوشنبه در نشست مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید شهرستان شهربابک افزود: همچنین برای رونق تولید ۱۰ واحد از ۵۰ واحد غیرفعال شناسایی شده توسط شرکت مس در استان کرمان تا پایان سال و مابقی تا سال آینده برنامه ریزی شده است.
صنعت مس ۱۰۰ واحد صنعتی نیمه فعال کرمان را شناسایی کرد

به گزارش می متالز، وی اظهار داشت: ۲ هزار هکتار کشت گلخانه ای در استان کرمان وجود دارد که این رقم در شهربابک پنج هکتار اعلام شده که وضعیت مطلوبی است.

استاندار کرمان تصریح کرد: طبق مصوبه این نشست سطح زیر کشت گلخانه در شهرستان شهربابک ظرف ۶ ماه آینده ۵۰ هکتار خواهد رسید.

وی افزود: مسوولان شهربابک در این نشست متعهد شدند ظرف ۶ ماه آینده تا خرداد سال آینده ۵۰ هکتار گلخانه را به بهره برداری برسانند و دستگاه های ذیربط موظف همکاری هستند.

استاندار گفت: ظرف یک ماه آینده باید مشکل اسناد گلخانه های منطقه بنیکه شهربابک برطرف شود.

فدائی به آلایندگی کارخانه ذوب مس خاتون آباد و طرح های در دست اجرا برای رفع این آلایندگی نیز اشاره و تصریح کرد: راه اندازی مرکز توسعه کسب و کار شهرستان شهربابک بی شک نقش مهمی در تحولات توسعه ای این منطقه ایفا می کند.

وی اظهار داشت:  ۱۲ کیلومتر از جاده شهربابک به هرات تا پایان آبان امسال به بهره برداری می رسد، همچنین فرماندار با کمک دستگاه قضائی معارض موجود در این محور را برطرف کند تا بقیه مسیر تا پایان سال به بهره برداری برسد.

استاندار کرمان در خاتمه از اینکه گاهی برخی مشکلات و موانع سالها برطرف نمی شود، اظهار تاسف کرد.

 

۶۰ درصد مصوبات نشست قبلی استاندار کرمان در شهربابک محقق شد

فرماندار شهربابک گفت: ۶۰ درصد مصوبات نشست رفع موانع تولید سفر قبلی استاندار کرمان به این شهرستان عملی و  محقق شده است.

سعید قائینی افزود: نشست چند ماه قبل رفع موانع تولید یکسری مصوبات داشته که بیش از ۶۰ درصد آن اجرایی شده و اجرایی نشدن تعدادی از آنها به دلیل ابهامات قانونی در این زمینه بوده ست که زمان را طولانی کرده است.

وی با بیان اینکه شهربابک با توجه به وجود معادن و منابع موجود از جمله شهرستان های برخوردار استان است تصریح کرد: باید برخی اقدامات در راستای توسعه این شهرستان به سرانجام برسد و برخی اقدامات دیگر نیز آغاز شود.

وی گفت: نشست رفع موانع تولید سفر قبل استاندار کرمان به شهربابک ۱۳ مصوبه داشته که نخستین مصوبه شناسایی و احصا انتظارات صنایع و معادن کوچک این شهرستان از صنعت مس بود.

فرماندار شهربابک ادامه داد: رفع مشکلات گلخانه داران شهرستان شهربابک نیز دیگر مصوبه نشست قبل رفع موانع تولید شهربابک بود که اکنون این مشکلات برطرف شده یا در شرف رفع است.

وی بیان کرد: عارضه یابی واحدهای صنعتی و کشاورزی مشکلات ۱۰۰ واحد شناسایی و در حال رفع است.

قائینی به تشکیل کارگروه رفع آلایندگی کارخانه خاتون آباد به عنوان یکی از مصوبات نشست سفر قبل استاندار کرمان به شهربابک اشاره کرد و گفت: طرح های تکمیلی مس خاتون آباد در دست اجرا است.

وی بیان کرد: در نشست قبل رفع موانع تولید شهربابک، مصوب شد مجتمع مس شهربابک به عنوان معین اقتصادی این شهرستان مسوولیت سه ساله خود را در راستای مسوولیت های اجتماعی و طرح جامع گردشگری این شهرستان به انجام برساند.

فرماندار شهربابک تاکید کرد: ۶ مصوبه نشست قبل رفع موانع تولید شهربابک مربوط به مجتمع مس شهربابک، یکی به فرمانداری و بقیه به سایر دستگاه های اجرایی استانی مرتبط است.

وی بیان این مطلب که زمانی خدمات به سرمایه گذاران ارائه نشود روند توسعه کاهش می یابد افزود: زیرساخت ها برای انجام سرمایه گذاری باید فراهم باشد.

 

اهالی شهربابک کارنامه درخشانی در عرصه های مختلف نظام دارند

امام جمعه شهربابک نیز مردم این شهرستان را متدین، دیندار، سخت کوش و قانع معرفی کرد و گفت: این مردم همواره و در همه عرصه های دفاع مقدس انقلاب سازندگی کمک حال دولت و نظام بوده اند و سابقه درخشانی در کارنامه خود دارند.

حجت الاسلام علی اصغر انصاریان از مسوولان خواست بیشتر به این شهرستان سفر کنند و به روز ۱۹ دی به عنوان روز شهربابک اشاره و از مسوولان و استاندار برای شرکت در جلسه ای به این مناسب دعوت کرد.

وی اظهار داشت: نمایشگاه اقتصادی شهربابک و دستاوردهای اقتصاد مقاومتی نیز در روز شهربابک در این شهرستان گشایش خواهد یافت.

امام جمعه شهر بابک تاکید کرد: وفاق موجود بین مسوولان یکی از مهمترین خصوصیات مسوولان این شهرستان است به طوری که همواره در کنار هم برای توسعه این شهرستان تلاش می کنند.

 برخی مشکلات صنایع و رونق تولید صنایع شهرستان شهربابک در این نشست با حضور استاندار، مدیران کل استان و برخی مدیران شهرستانی بررسی و مرتفع شد.

عناوین برگزیده