تاریخ: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۱:۵۶
بازدید: ۱۶۵
کد خبر: ۶۴۲۹۲
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
مدیر گمرک رازی خوی:

۷۴ هزار تن کالا از گمرک رازی خوی به خارج از کشورصادر شد

می متالز - مدیر گمرک زمینی و ریلی رازی خوی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۴ هزارتن کالا از گمرک رازی به خارج از کشور صادر شده است.
۷۴ هزار تن کالا از گمرک رازی خوی به خارج از کشورصادر شد

به گزارش می متالز، سیف الله راثی در خصوص روند صادرات از گمرک رازی خوی اظهارداشت: از ابتدای امسال ۸۵ درصد محصولات واحدهای تولیدی استان از طریق این گمرک به خارج از کشور صادر شده است.

وی ادامه داد: از  این میزان ۴۸ میلیون دلار از گمرک داخلی، زمینی و ریلی رازی به خارج از کشور صادر شد که ۱۴ هزارتن به ارزش شش میلیون دلار آن مربوط به تولیدات واحدهای صنعتی خوی بوده است.

راثی مقصد کالاهای صادراتی محصولات واحدهای تولیدی را، عراق، ترکیه، ارمنستان وبرخی کشورهای اروپایی گفت: درصورت استفاده تجار و تولیدکنندگان از ایستگاه ریلی قره تپه برای صادرات هزینه های صادراتی در به نصف تقلیل می یابد.

وی همچنین سهم این گمرکات در صادرات کالا رااز ابتدای امسال ۳۲ میلیون دلار اعلام و اضافه کرد: از این میزان صادرات ۲۰ درصد مربوط به کالاها وتولیدات واحدهای صنعتی آذربایجان غربی است.

مدیر گمرک زمینی و ریلی رازی خوی افزود: با توجه به ظرفیت های بالای گمرکی و مبادی صادراتی استان کارشناسان معتقدند با رفع برخی مسائل زیر ساختی حجم و ارزش کالاهای صادراتی از استان میتواند به بیش از ۵ برابر افزایش یابد.

عناوین برگزیده