تاریخ: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۳:۳۸
بازدید: ۱۵۵
کد خبر: ۶۴۶۱۹
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

اصلاح قانون تجارت در دستور کار قرار گیرد

می متالز - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه قوانین موجود در بسیاری از موارد پاسخگویی لازم را ندارند گفت: قانون باید قابلیت اجرایی داشته باشد.
اصلاح قانون تجارت در دستور کار قرار گیرد

به گزارش می متالز، علی‌اصغر جمعه‌ای در دهمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی سمنان که در سالن جلسات اتاق بازرگانی سمنان برگزار شد اظهار داشت: بازنگری و اصلاح قانون در شرایطی که کشور در شرایط بد اقتصادی قرار دارد؛ بسیار لازم و ضروری است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب به سران سه قوه اختیارات لازم را تفویض کرده‌اند تا مشکلات اقتصادی هر چه سریع‌تر در کشور برطرف شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان بااینکه قوانین موجود در حال حاضر جوابگوی نیازها نیستند و به‌عبارتی‌دیگر پاسخگویی لازم را ندارند گفت: قانون باید در موضوعات مختلف به‌ویژه در حوزه تجارت، مالیات بر ارزش‌افزوده و حوزه کسب‌وکار بسیار صریح و روشن باشند تا تفسیرهای نامتعارف و متفاوت از آن‌ها نشود.

جمعه‌ای قابلیت اجرایی داشتن، مفید بودن و عاری از هرگونه دستورالعمل اجرایی نامتعارف و غیرمنطقی را از ویژگی‌های لازم و ضروری بر وضع قوانین در حوزه‌های مختلف عنوان کرد.

وی تأکید کرد: کارشناسان امر باید قوانین را با مؤلفه قابلیت اجرایی لازم را تهیه و تدوین کنند تا مشکلات در حوزه‌های مختلف رفع شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: لایحه اصلاح قانون تجارت به‌صورت یک‌طرفه در مجلس موردبررسی قرارگرفته است و فرآیند تصویب این قانون در مدت‌زمان 2 دقیقه در کمیسیون مطرح و وارد صحن علنی مجلس شد.

جمعه‌ای بر ضرورت اصلاح قانون تجارت تأکید و خواستار رفع مشکلات و ایرادات قانون تجارت در اسرع وقت شد.

در این نشست در موردبررسی عقد قراردادهای بانکی و مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه بانک‌ها بحث، بررسی و تبادل‌نظر شد.

عناوین برگزیده