تاریخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۱:۰۷
بازدید: ۸۱
کد خبر: ۹۲۵۸۹
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
توسط هیات دولت:

مهلت تسویه بخشی از بدهی های ارزی تمدید شد: تا پایان شهریور ۹۹

می متالز - هیات دولت در مصوبه‌ای با اصلاح آیین نامه اجرای ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی، مهلت تسویه بخشی از بدهی های ارزی را تا پایان شهریور ۹۹ تمدید کرد.
مهلت تسویه بخشی از بدهی های ارزی تمدید شد: تا پایان شهریور ۹۹

به گزارش می متالز،  هیات وزیران در جلسه ۲۵ اسفند ماه به پیشنهاد وزارت اقتصاد و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی، اصلاح آیین نامه اجرایی ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی موضوع تصویب نامه ۱۱ مرداد سال ۹۴ را به تصویب رساند.

۱. ماده ۴ به شرح زیر اصلاح و تبصره های ۲ و ۳ آن حذف و شماره تبصره ۴ به شماره ۲ اصلاح می شود:

ماده ۴- بدهکاران تا ۳۱ شهریور سال ۹۹ فرصت دارند اقساط سررسید شده را بصورت یکجا پرداخت کنند و یا در صورت عدم امکان پرداخت اقساط سررسید شده بصورت یکجا، بانک عامل مکلف است بنا به درخواست مشتری نسبت به تقسیط بدهی این دسته از بدهکاران حداکثر تا ۴ سال در اقساط ۶ ماهه با نرخ سود ۱۸ درصد برای بدهکارانی که مجموع اصل تسهیلات دریافتی آنها بیش از ۲۰ میلیون دلار باشد و با نرخ سود ۱۲ درصد برای بدهکارانی که مجموع اصل تسهیلات دریافتی آنها کمتر از ۲۰ میلیون دلار باشد اقدام کند.

عدم پرداخت اقساط در موعد مقرر، مشمول وجه التزام تاخیر تادیه دین شامل نرخ سود به علاوه جرایم موضوع آیین نامه اجرایی وصول مطالبات غیر جاری موسسات اعتباری( ریالی و ارزی) خواهد شد.

منبع: بورس پرس
عناوین برگزیده