تاریخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۴:۰۳
بازدید: ۱۹۶
کد خبر: ۹۲۶۸۵
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

صادرات کالای ایرانی سه برابر واردات در اسفندماه

می متالز - سخنگوی گمرک ایران اعلام کرد که در اسفندماه صادرات کالاهای ایرانی سه برابر واردات بوده است.
صادرات کالای ایرانی سه برابر واردات در اسفندماه

به گزارش می متالز، سید روح الله لطیفی گفت: با وجود نگرانی های بسیار در خصوص فراگیری ویروس کرونا و توقف فعالیت برخی مرزهای کشورمان با همسایگان تجارت خارجی کشور همچنان ادامه دارد و صادرات سه برابر واردات از لحاظ وزنی انجام شده است.

وی اظهار داشت: از آغاز شیوع کوید ۱۹ در کشور و از ابتدای ماه اسفند تا ۲۵ ماه جاری، بیش از هفت میلیون و ۷۳ هزار تن کالا به ارزش دو میلیارد و ۲۳۷ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۴۱۸ دلار کالای ایرانی به مقاصد صادراتی از مرزهای  باز کشور که عمدتا دریایی بود صادر شد.

لطیفی در ادامه افزود: در رویه  واردات نیز در این بازه ۲۵ روزه به میزان دو میلیون ۴۰۵ هزار تن به ارزش سه میلیارد و ۶۳ میلیون و۹۵۵ هزار و ۱۱۱ دلار کالا وارد کشور شده است.

سخنگوی گمرک ایران گفت: با وجود اینکه در این مدت فعالیت مرزهای زمینی ما با ترکیه و عراق دچار فراز و نشیب شد، اما همچنان صادرات از لحاظ وزنی در این بازه زمانی نزدیک به سه برابر واردات است.

لطیفی در پایان افزود: گمرک ایران ضمن تشکر از تولید کنندگان و تجار در این شرایط خاص کشور، با همکاری سایر دستگاه ها درحوزه تجارت خارجی، سلامت و مرز در تلاش است تا ضمن توجه به مسائل سلامت کالا به تسهیل تجارت با سایر کشورها به ویژه همسایگان بپردازد.

عناوین برگزیده