تاریخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۲۲:۳۳
بازدید: ۲۶۰
کد خبر: ۹۲۶۹۲
پورابراهیمی:

بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن سه ماه باید معوق شود

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حتم بانک مرکزی باید نسبت به تعویق سه ماهه بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن اقدام کند، زیرا بسیاری از خانوارها در شرایط کنونی توان پرداخت اقساط را ندارند.
بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن سه ماه باید معوق شود

به گزارش می متالز، محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به مصوبه اخیر بانک مرکزی درباره تعویق سه ماهه بازپرداخت اقساط تسهیلات، گفت: در چند هفته اخیر فعالان اقتصادی به ویژه کسب و کارهای خرد و کوچک به دلیل شیوع بیماری کرونا از نظر اقتصادی و مالی دچار خسارت های گسترده ای شده اند، زیرا بسیاری از کسب و کارها در ایام عید نوروز به سود مورد نظر دست می یابند، حال تعطیلی فرودشگاه ها و مغازه ها و عدم حضور مردم در خیابان ها، عملا آن ها را از سود محروم کرده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته بانک مرکزی اقداماتی را برای کاهش فشار بر فعالان اقتصادی و کسب و کارهای کوچک صورت داده، به طور مثال در مصوبه اخیر بازپرداخت اقساط تسهیلات حدود 3 ماه به تعویق افتاده است اما قطعا این راه کارها کافی نخواهد بود.

 

دایره حمایت های دولتی از فعالان اقتصادی و کسب و کارهای کوچک باید گسترش یابد

وی گفت: قطعا دایره حمایت های دولتی از فعالان اقتصادی و کسب و کارهای کوچک باید گسترش یابد، در غیر این صورت کسب و کارها دچار ضررهای بیشتری خواهند شد.

 

انتقاد از مستثنی شدن بازپرداخت تسهیلات مسکن از مصوبه اخیر بانک مرکزی

پورابراهیمی با انتقاد از مستثنی شدن بازپرداخت تسهیلات مسکن از مصوبه اخیر بانک مرکزی درباره تعویق سه ماهه بازپرداخت اقساط تسهیلات، گفت: بخشی از وام گیرندگان مسکن، افراد متوسط و ضعیف جامعه هستند که در شرایط عادی به سختی اقساط را پرداخت می کنند، حال در شرایط کنونی که بازارهای اقتصادی دچار مشکل شده، چگونه باید اقساط را پرداخت کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: به طور حتم بانک مرکزی باید نسبت به تعویق سه ماهه بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن اقدام کند، زیرا بسیاری از خانوارها در شرایط کنونی توان پرداخت اقساط را ندارند.

عناوین برگزیده