تاریخ: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۰۲:۲۷
بازدید: ۲۸۴
کد خبر: ۹۲۷۵۲
سرویس خبر : آهن و فولاد

ابتکار فنی کارگاه تعمیرات فولادسازی «شرکت فولاد خراسان»

می متالز - با ابتکاری فنی برای اولین بار در مجتمع فولاد خراسان تعمیر و اصلاح فلکسیبل های خرطوم استیل در سایز های مختلف در کارگاه تعمیرات فولادسازی شرکت انجام شد.
ابتکار فنی کارگاه تعمیرات فولادسازی «شرکت فولاد خراسان»

به گزارش می متالز، سرپرست کارگاه تعمیرات فولادسازی مجتمع  با بیان این خبر گفت: با همکاری همکاران پرتلاش و مبتکر کارگاه موفق شدیم با استفاده از شیوه ای جدید و جایگزینی تعمیر با تعویض، هزینه خرید فلکسیبل را به اندازه قابل توجهی کاهش دهیم.

غلامعلی قیصری گفت: این قطعه در سایز های مختلف در خط تولید شرکت مصرف بالایی دارد و با توجه به این که در معرض آسیب های ناشی از حرارت و قوس های الکتریکی کوره است، هزینه بالایی برای جایگزینی آن صرف می شود.

وی با تشریح این که این تجهیز معمولا برای گردش آب استفاده می شود، گفت: یکی از وظایف ما تعمیر قطعات است تا به جای این که همواره با قطعه نو جایگزین شود، قطعات معیوب شده مجدداً تعمیر و به خط تولید بازگردانده شود.  

علیرضا حسین آبادی مسوول شیفت کارگاه گفت: همکاران ما در بازدید از یکی از شرکت های مرتبط با فلکسیبل،  از نزدیک با تکنیک و فرآیند کار آن ها آشنا شده و با همت همکاران و با سعی و خطا و تست توانسیم فرآیند را به طور کامل در فولاد خراسان اجرا کنیم.

وی افزود: پیش از این، همه فلکسیبل های معیوب اسقاط و قطعه تازه خریداری شده تعویش می شدند، که این موضوع هزینه های زیادی برای شرکت در برداشت.

گفتنی است مدیر فولادسازی از همکاران کارگاه تعمیرات فولادسازی شرکت، علیرضا حسین آبادی مسوول شیفت، محمد حیدرآبادی، حسن برجی و حمید صاحبکار برای ابتکار عمل در انجام این تعمیر قدردانی کرد.

منبع: می متالز
عناوین برگزیده