تاریخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۷:۰۰
بازدید: ۱۳۳
کد خبر: ۹۲۹۳۹

تامین ۱۵ هزار تن پارچه مورد نیاز تولید لباس‌های پزشکی و ماسک

می متالز - سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، از تامین و تولید مواد اولیه و پارچه برای کارگاه های تولیدی، صنعتی و صنفی در جهت تولید لباس های یکسره پزشکی و ماسک خبر داد.
تامین ۱۵ هزار تن پارچه مورد نیاز تولید لباس‌های پزشکی و ماسک

به گزارش می متالز، مهدی صادقی نیارکی در نشست مشترک با تولید کنندگان اقلام بهداشتی از جمله ماسک و لباس های پزشکی از تامین 15 هزار تن پارچه خبر داد.

وی با اشاره به اینکه کمبودی در کشور در زمینه تامین مواد اولیه ماسک نداریم، ادامه داد: ظرفیت‌های نصب شده تولید پارچه‌های مورد نیاز تولید ماسک، هم اکنون با حداکثر تولید در حال کار هستند که بر این اساس برای توزیع پارچه‌های تولید شده، دو مسیر تولید ماسک از طریق اصناف و نیز کارگاههای تولید در بخش‌های مختلف صنعتی را دنبال می‌کنیم .

صادقی نیارکی همچنین از هماهنگی های لازم در زمینه تهیه پارچه و مواد اولیه لباس های بیمارستانی خبر داد و گفت: در این نشست مشترک تمام زنجیره تولید لباس های یکسره پزشکی گردهم آمدند و استانداردها مطرح شد تا با ساماندهی کارگاه های تولیدی بتوانیم در این زمینه نیاز جامعه پزشکی و پرستاری را مرتفع کنیم.

این مقام مسوول در وزارت صمت ادامه داد: هر جایی در کشور که ظرفیتی برای تولید اقلام بهداشتی وجود دارد ،هماهنگی لازم را برای صدور مجوز آنی و موقت انجام می دهیم.

وی گفت: در زمینه استانداردسازی نیز به توافقات خوبی رسیدم و استانداردهای اقلام تولیدی را مشخص کرده ایم که چه اقلامی با چه استانداردی باشد، همچنین در زمینه تامین مواد اولیه نیز همه تلاش این است که در اسرع وقت در واحدهای تولیدی توزیع شود.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت همچنین گفت: ناظرانی در واحدهای تولیدی مستقر هستند تا توزیع اقلام تولیدی نیز در یک مسیر مشخصی با نظارت وزارت بهداشت صورت گیرد.

صادقی نیارکی گفت: صادرات اقلام بهداشتی نیز ممنوع شده و هم اکنون صادرات دستمال کاغذی، تیشو و مود اولیه‌ای همچون آب ژاول ممنوع است تا بتوان از این اقلام در داخل کشور استفاده کرد.

عناوین برگزیده