تاریخ: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۳:۰۰
کد خبر: ۱۳۹۴۷۸
می متالز - نایب رئیس اتحادیه املاک تهران می‌گوید: متوسط قیمت مسکن در تهران ماه قبل حدود ۲۴ میلیون تومان اعلام شد. پیش‌بینی می‌شود با توجه به شرایط تورمی کشور قیمت مسکن افزایش پیدا کند.
پیش‌بینی قیمت مسکن تا پایان سال / بخش مسکن وارد دوره رکود شد؟

به گزارش می متالز، نایب رئیس اتحادیه املاک تهران در پاسخ به این پرسش که قیمت مسکن تا پایان سال چه روندی خواهد داشت؟ متوسط قیمت مسکن در تهران حدود 24 میلیون تومان است و پیش‌بینی می‌شود با توجه به شرایط تورمی کشور قیمت مسکن نیز افزایش یابد.

این اظهارات عقبایی در حالی است که در جدیدترین گزارش بانک مرکزی، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در مهرماه به ۲۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومن رسیده است.

حسام عقبائی افزود: هنوز مشخص نیست که تا پایان سال قیمت مسکن چقدر رشد خواهد داشت اما قیمت مسکن تا پایان سال رکود تورمی دارد.

او درباره روند خرید و فروش مسکن اظهار کرد: بازار مسکن راکد است و علی‌رغم افزایش قیمت، خرید و فروش مسکن نسبت به ماه گذشته کمتر شده است.

به گزارش بانک مرکزی در شهریورماه امسال تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به 8.5 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 6.8 درصد کاهش و 203.7 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

عناوین برگزیده