تاریخ: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۹:۲۹
کد خبر: ۱۳۹۴۹۰
می متالز - نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین گفت: تمام تلاش‌ها برای اتمام و بهره‌برداری از پروژه راه‌آهن تا آخر دولت دوازدهم باشد.
تمام تلاش‌ها برای اتمام و بهره‌برداری از پروژه راه‌آهن اردبیل تا آخر دولت دوازدهم باشد

به گزارش می متالز، صدیف بدری عصر امروز در جلسه پیگیری اجرای پروژه‌های زیرساختی در استان اظهار داشت: تمام تلاش‌ها برای اتمام و بهره‌برداری از پروژه راه‌آهن تا آخر دولت دوازدهم باشد.

وی با بیان اینکه هرچه قدر نیاز پروژه راه آهن باشد توسط برنامه و بودجه تامین اعتبار شود، افزود: ظرف 10 روز آینده تخصیص و پرداخت قسط اول فاینانس 400 میلیارد تومانی به پروژه راه‌آهن اردبیل که تمام مصوبات و مجوزهای بانکی انجام شده است، پرداخت گردد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین بیان کرد: 100 میلیارد تومان از اعتبارات سفر سال 98 رئیس جمهوری توسط سازمان برنامه و بودجه ابلاغ گردیده که پرداخت به کارکرد پیمانکاران گردد.

بدری تصریح کرد: همچنین باید ظرف چند روز آینده عملیات اجرایی 45 کیلومتر از مسیر جاده اردبیل-سرچم به صورت بزرگراهی از سمت سرچم با هزینه اولیه 200 میلیارد تومان توسط قرارگاه خاتم الانبیا شروع گردد.

وی افزود: برای ایجاد کشت و صنعت دامپروری 3000 راسی و تاسیسات تولید لبنیات با سرمایه‌گذاری حدود 800 میلیارد تومانی توسط شرکت شیر پگاه در استان با اولویت شهرستان نیر و یا نمین و پیرو آن ایجاد نمایندگی شیر پگاه در استان اردبیل اقدام گردد. 

این جلسه با حضور مشترک بهنام جو استاندار، نیکزاد، بدری و نظری نمایندگان مردم اردبیل و خلخال در مجلس، نماینده بانکها ، نماینده سازمان برنامه و بودجه، خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل زیر ساخت و نماینده قرارگاه خاتم به منظور بررسی راه های استان و راه آهن اردبیل میانه در محل دفتر نایب رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

عناوین برگزیده