تاریخ: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۲:۵۸
کد خبر: ۱۳۹۶۰۷
نماینده حوزه جنوب ایلام:
می متالز - نماینده مردم حوزه جنوب ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق زمانبندی مشخص شده کارخانه سیمان دهلران تا پایان شهریور سال آینده باید به بهره برداری برسد.
کارخانه سیمان دهلران تا پایان شهریور سال آینده باید به بهره برداری برسد

به گزارش می متالز، بهزاد علیزاده شامگاه چهارشنبه در نشست اقتصاد مقاومتی استان ایلام اظهار داشت: عملیات کلنگ زنی کارخانه سیمان دهلران در سال ۸۴ با هدف ایجاد اشتغال در شهرستان و رونق تولید در استان و کشور آغاز شد اما پس از گذشت بیش از ۱۵ سال این پروژه هنوز افتتاح نشده است.

وی از بانک های عامل، سرمایه گذار و دستگاه های ذی ربط‌ خواست: طوری روند این پروژه را مدیریت کنند که پس ۱۵ سال این پروژه در نهایت افتتاح شود.

علیزاده تاکید کرد: امیدواریم با پیگیری های سایر نمایندگان مجلس، استاندار ایلام و همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی استان و برنامه ریزی منسجم تر این طرح به بهره برداری برسد و مردم استان از ثمرات و برکات آن بهره مند شوند.

وی ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال ۹۹ سایر طرح های استان نیز که به علت مشکلات مالی نیمه تمام رها شده با حمایت دولت به بهره برداری برسد.

نماینده حوزه جنوبی ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر نایب رییس مجلس به استان افزود: فردا نایب رییس مجلس به هیات همراه با دعوت مجمع نمایندگان استان به ایلام سفر خواهند کرد که ماحصل این سفر در توسعه و پیشرفت استان بسیار مثبت و تاثیر گذار است.

وی گفت: با توجه به اینکه مجلس یک قوه قانونگذار و مرجع تصمیم گیری های مهم در کشور محسوب می شود حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی و هیات همراه می تواند بستر مناسبی برای پیشرفت و تخصیص اعتبارات جهت پروژه‌های نیمه تمام استان باشد. 

علیزاده اضافه کرد: پس از پایان سفر کمسیون انرژی استان به ایلام، جلساتی با اعضای کمسیون در مجلس جهت تاسیس شرکت نفت و گاز منطقه ایلام برگزار شد و مقرر شد اعضای کمسیون پیگیری های لازم را جهت تاسیس این دفتر اتخاذ کنند.

در پایان این نشست مقرر شد در خصوص تعیین تکلیف وضعیت کارخانه سیمان دهلران طی دو هفته آینده جلسه ای با حضور استاندار، نماینده حوزه جنوبی ایلام در مجلس شورای اسلامی، سرمایه گذار کارخانه سیمان دهلران، نماینده بانک ملت، فرماندار دهلران و دستگاه های اجرایی استان برگزار شود و تصمیمات لازم در خصوص تسهیل، تسریع و رفع موانع  بهره برداری این پروژه اتخاذ شود.

عناوین برگزیده