تاریخ: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ ، ساعت ۰۱:۳۵
کد خبر: ۱۳۹۶۹۰
می متالز - شرکت فولاد خوزستان از زیر مجموعه‌های صنعت فلزات اساسی است که با نماد فخوز در بازار اول بورس معامله می‌شود. این سهم ارزش بازاری بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد تومان دارد که ارزش هر سهم در تاریخ ۶ آبان حدود ۳هزارو۲۰۰ تومان است. این شرکت دارای ۱۹ میلیارد و ۴۹ میلیون برگه سهم است که جزو شرکت‌های تاثیرگذار بازار سرمایه ایران شناخته می‌شود.
فخوز در انتظار واکنش به گزارش ۶ ماهه

به گزارش می متالز، بررسی‌ها نشان می‌دهد ارزش این سهم در یک ماه اخیر ۲۵درصد کاهش یافته است و همچنین در سه ماه اخیر بازده منفی ۳۲ درصد داشته است. این درحالی است که در یک سال اخیر بازدهی این سهم ۲۵۵ درصد بوده است. از نکات مثبت تابلوی این سهم شناوری ۱۹ درصدی و p/ e  ۴۵/ ۱۳ درصدی است که می‌توان آن را برای سرمایه‌گذاری در زمان مناسب انتخاب کرد.  شرکت فولاد خوزستان درحالی گزارش ۶ ماه خود را منتشر کرد که خبر از عملکرد مناسب طی ۶ ماه نخست سال می‌دهد. کارنامه ۶ ماهه این شرکت نشان می‌دهد که سودی معادل ۱۷۷ تومان محقق کرده است که نسبت به سال قبل رشد ۵۳ درصدی داشته است. پیش‌بینی سود اجماع تحلیلگران برای امسال ۴۱۷ تومان و سال بعد ۵۴۶ تومان است.  این سهم که ۳ ماهه ۱۳۴۲ میلیارد تومان سود عملیاتی و ۱۲۳۰ میلیارد تومان سود خالص داشت در ۶ ماه سود عملیاتی آن به ۳۴۷۲ و سود خالص آن به ۳۳۸۱ میلیارد تومان رسیده که از رشد خوب آن خبر می‌دهد.

گزارش ماهانه فخوز نشان می‌دهد که در مهر ۱۳۹۹ موفق به فروش ۳۸۶۱ میلیارد تومان محصول شده است که نسبت به ماه گذشته رشد ۱۱۳ درصدی داشته است. مجموع فروش شرکت در سال مالی ۱۳۹۹ مبلغ ۱۵هزار و ۷۳ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته رشد بسیار خوبی داشته است. این شرکت بعد از گزارش خاص خود مثبت شد اما به دلیل ترس حاکم بر بازار و همچنین سردرگمی سرمایه‌گذاران بار دیگر سهم روند نزولی را بعد از انتشار گزارش طی کرده است. این درحالی است که بازار به گزارش‌ها چه گزارش‌های میان‌دوره‌ای و چه ماهانه باید توجه بیشتری کند.

عناوین برگزیده