تاریخ: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۴:۵۲
کد خبر: ۱۳۹۷۸۶
می متالز - این کتاب با توجه به نگاه محافظه‌کارانه در سرمایه‌گذاری، در سه بخش اصلی بورس، طلا و ریسک نگاشته شده است. در این میان بازارهای نفت، بانک، مسکن و در خلال مباحث، بازار ارز نیز مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است.
کتاب «سرمایه‌گذار محافظه‌کار» به کتابخانه سازمان بورس رفت

به گزارش می متالز، واقعیت این است که بازار پر قدرت بورس همواره سهم مهمی در ثروتسازی داشته است. از طرفی بازار جذابی همچون طلا در پرتفوی سرمایه گذاران حرفه ای جایگاه ویژه ای دارد. در نظر داشته باشید که بیمه در سرمایه گذاری یعنی کم کردن ریسک و این اولویت سرمایه گذار است تا با شناخت جنبه های مختلف ریسک مالی در بازارها سرمایه ی خود را در کوران بحران ها محافظت کند.

کتاب «سرمایه گذار محافظه کار» تالیف احسان زارع در ۲۵۴ صفحه توسط انتشارات آرادکتاب منتشر شده است.

نویسنده در معرفی کتاب می نویسد: سرمایه گذار محافظه کار در حوزه مالی و رفتاری با بررسی ریسک در بازارهای بورس و طلا دعوتی است برای پرهیز از رفتارهای جمعی در بازارها و اینکه اندیشه ورزی اقتصادی مختص به خود را فرا گیریم.

دعوتی برای اینکه همواره در میان افرادی قرار گیریم که هم موفق تر و هم باهوش تر از ما هستند. افرادی که وجه تمایزشان در بینش و عمل، سرمایه‌گذاران حرفه ای بازهای مالی لقب گرفته اند. ما خواسته ایم که ایشان، با دوری از انزوای مصلحتی سودآور خویش، مهمترین نکات بازارهای مالی را با چشم اندازی به آینده به اشتراک گذارند.

این کتاب اخیراً به مجموعه کتابهای کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است.

این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت. ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۷۸۴ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۴۸۸۰ عنوان کتاب فارسی، ۲۴۱۵ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۴۱۶ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

علاقه‌مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می‌توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx  مراجعه و یا با شماره تلفن های ۱۹۱-۸۴۰۸۳۱۹۰ تماس بگیرید.

 آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.

عناوین برگزیده