تاریخ: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۴:۴۶
کد خبر: ۱۳۹۸۵۱
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران:
می متالز - مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران از عرضه سهام این شرکت تا پایان آبان ماه خبر داد و گفت: سهام شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران، پس از تفکیک از استان البرز تا پایان ماه جاری و با بیش از با ۳.۴ میلیون سهامدار عرضه می‌شود.
عرضه سهام شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران تا پایان آبان ماه

به گزارش می متالز، محمدرضا جودکی درباره عرضه سهام شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران به فارس گفت: با تصمیم شورای عالی بورس قرار شد، سهامداران استان البرز از مجموعه استان تهران جدا شوند. لذا روند پذیرش سرمایه‌گذاری به علت تفکیک عقب افتاده و امیدواریم تا پایان ماه جاری این شرکت نیز افزایش سرمایه دهد و مراحل پذیرش و درج در بورس را طی کند.

وی افزود: حدود ۵۸۰ هزار سهامدار عدالت از مجموعه استان تهران جدا شده و تشکیل شرکت سرمایه‌گذاری استان البرز خواهند داد و برای تهران هم ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار سهامدار در روش غیرمستقیم باقی‌مانده است.

نحوه پذیرش شرکت‌های سرمایه‌گذاری در بورس

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران توضیح داد: طبق قانون نباید سهام شرکت‌های غیر بورسی به عنوان پرتفوی سهام عدالت اختصاص یابد. سهام شرکت‌ کشت و صنعت مغان در صورت عرضه در بورس، می‌توانند به مردم واگذار شوند. البته دولت سهام باقیمانده دارد که هم‌اکنون در بورس خریدوفروش می‌شود. همچنین از بین آن ۱۳ شرکت غیر بورسی، شرکت پتروشیمی ارومیه وارد بورس شده اما ۱۲ شرکت مانده‌اند که دولت به جای تشکیل هلدینگ می‌تواند از سهام موجود دولت در شرکت‌های بورسی به سهامداران عدالت اختصاص دهد.

جودکی گفت: طبق آیین‌نامه‌ای که به تصویب شورای عالی بورس رسیده، پذیرش شرکت‌های سرمایه‌گذاری مراحلی دارد. اول باید افزایش سرمایه بدهند، سپس مجمع عمومی برگزار کنند، هیات‌ مدیره و مدیرعامل شرکت استانی باید انتخاب شود و چون شرکت‌های سرمایه‌گذاری دارای سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۹۹ هستند، هنوز شرایط برای برگزاری مجمع فراهم نشده و یکی از دستورات جلسات مجمع انتخاب هیات‌ مدیره است.

وی افزود: قانون اجازه داده ۴ ماه بعد از پایان سال مالی یعنی تا دی‌ماه فرصت وجود دارد تا مجمع عمومی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی برگزار شود. در حال حاضر ترکیب هیات‌ مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی که در بورس پذیرفته شده‌اند، تغییر نکرده و باید انتخابات برگزار شود.

عناوین برگزیده