تاریخ: ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۷:۳۵
کد خبر: ۱۶۱۳۵۱
می متالز - نماینده مردم تکاب و شاهین‌دژ در مجلس گفت: معادن در توسعه اقتصادی کشور نقش حائز اهمیتی دارند و حمایت از آن‌ها باعث رونق اقتصادی در بخش‌های مختلف کشور می‌شود و همچنین بخشی از سهام "پویا زرکان" به کارکنان و مردم منطقه واگذار شود.
بخشی از سهام "پویا زرکان" به کارکنان و مردم منطقه واگذار شود

به گزارش می متالز، حسن همتی اظهار داشت: تعدادی از شرکت‌هایی که در زمینه معدن و صنایع معدنی فعالیت دارند با عملکرد موفق خود و با رعایت استانداردهای محیط زیستی و نیز حفظ منابع طبیعی نقش برجسته‌تری در این زمینه دارند که شرکت "پویا زرکان" یکی از این شرکت‌های موفق به شمار می‌رود. این شرکت با وجود برخی موانع، نقش مثبتی در زمینه تولید و کاهش آمار بیکاری در منطقه داشته است. ضمن اینکه از لحاظ اقتصاد کشور نیز فعالیت این مجموعه در استحصال طلا از معادن منطقه به منابع ملی کشور هم کمک می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت حضور این شرکت در بورس و دستاوردهای این حضور خاطرنشان کرد: من به تمام شرکت‌های منطقه اعلام کردم که به بورس بروند و عرضه سهام شرکت‌ها در بورس برای اقتصاد منطقه و کشور خوب است. ما پیگیری‌های لازم برای پذیرش شرکت‌ها را انجام داده‌ایم و "پویا زرکان" به عنوان نخستین شرکت باید در هفته‌های آتی عرضه اولیه شود.

نماینده مردم تکاب و شاهین‌دژ در مجلس شورای اسلامی گفت: در عرضه اولیه سهام از جمله عرضه اولیه سهام "پویا زرکان" باید مردم منطقه در اولویت باشند و در سود این شرکت‌ها سهیم شوند. به نظر بنده فقط موضوع منتفع شدن کارمندان و کارگران این شرکت از عرضه سهام در بورس مطرح نیست و باید همه مردم منطقه بتوانند از آن استفاده کنند. به همین خاطر پیشنهاد من این است که در وهله اول، سهام قبال عرضه به مردم منطقه واگذار شود و در صورتی ‌که احیانا مردم از آن استقبال نکردند آن زمان به‌ صورت عمومی به همه مردم ارائه شود.

همتی سپس به حمایت نمایندگان منطقه در مجلس شورای اسلامی از شرکت‌های معدنی اشاره کرد و یادآور شد: با رعایت قوانین و حقوق دولتی و نیز حقوق اجتماعی منطقه و همچنین حقوق منابع طبیعی و محیط‌زیست هم شرکت‌ها و هم مردم منتفع می‌شوند.

وی افزود یکی از مواردی که در حال حاضر به جدیت در حال پیگیری هستیم موضوع اختصاص حقوق دولتی معادن به منطقه است که قانونا باید به مردم بازگردد در حالی ‌که امروزه این درآمدها به بخش‌های دیگر کشور اختصاص پیدا می‌کند و حق مردم حوزه و مناطق تحت پوشش ما پایمال می‌شود.

نماینده مردم میاندوآب و شاهین‌دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: توصیه من به مردم این است که با چشم باز وارد بورس شوند و با تحقیق از ظرفیت‌های آن بهره‌مند شوند. از سوی دیگر از دولت نیز انتظار این است در هدایت سرمایه‌های مردم با دقت و وسواس عمل کرده تا بیش از این شاهد ضرر و زیان آن‌ها نباشیم. اگر این اتفاق از سوی دولت روی ندهد سرمایه‌های مردم به سمت‌ و سوی بازارهای موازی سرازیر خواهد شد و مشکلات اقتصادی برای کشور به همراه خواهد داشت.

عناوین برگزیده