تاریخ: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۰۰:۳۶
کد خبر: ۱۶۱۵۹۴
می متالز - روند کلی قیمت فلز سرب، صعودی برآورد می‌شود. این فلز در چهار هفته گذشته از محدوده ۱.۹۹۷ دلار به محدوده ۲.۱۲۰ دلار رسید. با توجه به اینکه روند صعودی است و قیمت از محدوده ۲.۱۰۰ دلار عبور کرده، در سناریویی محتمل سرب می‌تواند تا محدوده ۲.۲۵۰ دلار افزایش داشته باشد. در این مسیر دو سطح مقاومتی ۲.۱۵۰ دلار و ۲.۲۱۰ دلار به‌عنوان نواحی مقاومتی می‌توانند روند صعودی را با مشکلاتی مواجه کنند.
بررسی تکنیکال قیمت فلز سرب

به گزارش می متالز، در سناریوی دیگر که احتمال وقوع آن در حال حاضر با کاهش‌های چند روز اخیر، قوت گرفت، ممکن است قیمت فلز سرب با برخورد به یکی از سطوح مقاومتی پیش رو، یا واکنش به منطقه اشباع خرید که بعد از چند روز افزایش قیمت وارد آن می‌شویم، وارد فاز اصلاحی شده و دوباره تا محدوده‌های ۱.۹۳۰ دلار کاهش یابد. سناریوی کاهش قیمت بعد از شکسته شدن خط روند صعودی می‌تواند ادامه داشته باشد و تا محدوده ۱.۷۵۰ دلار ریزش داشته باشیم. سطوح حمایتی قدرتمندی مثل ۱.۸۶۵ دلار و ۱.۷۹۰ دلار می‌توانند مانع ریزش بیشتر قیمت‌ها شوند. البته رخ دادن سناریوی ریزشی فعلا احتمال بسیار کمی دارد.

 

بررسی سطوح مهم قیمتی

در صورت ادامه روند صعودی، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۲.۱۵۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت بالا خصوصا با حجم زیاد نشانه صعودی است و امید‌ها را نسبت به احتمال افزایش بیشتر قیمت‌ها بالا می‌برد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. قیمت، برای عبور از این محدوده به سمت بالا با مشکلات فراوانی مواجه خواهد شد. بعد از این محدوده مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از افزایش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده ۲.۱۷۵ دلار است. شکسته شدن این ناحیه به سمت بالا، مسیر را برای رسیدن به هدف قیمتی ۲.۲۵۰ دلار هموار می‌کند. این منطقه قیمتی برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.. در صورت کاهش قیمت‌ها، محدوده‌های خط روند صعودی، می‌تواند نقش حمایتی خوبی داشته باشد. شکسته شدن محدوده خط روند صعودی به سمت پایین نشانه نزولی نیست ولی از نشانه‌های آغاز اصلاح قیمتی است و در حال حاضر سرب در این محدوده قرار دارد. در صورت کاهش قیمت ها، اولین منطقه‌ای که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۲.۱۰۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی نیست ولی روند صعودی را با مشکلاتی روبه‌رو می‌کند. این سطح قیمتی برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است. بعد از این محدوده، مهم‌ترین منطقه‌ای که می‌تواند از کاهش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند، محدوده ۱.۹۹۰ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین خصوصا با حجم زیاد نشانه نزولی است و ترس‌ها را نسبت به تشکیل یک روند نزولی میان مدت یا حتی بلندمدت افزایش می‌دهد. این محدوده برای تحلیلگران محافظه‌کار از اهمیت خاصی برخوردار است.

سمانه عاملی / تحلیلگر بازار

عناوین برگزیده