تاریخ: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۸:۴۵
کد خبر: ۱۶۱۶۷۳
می متالز - براساس آخرین ارزیابی کیفی صورت گرفته در دی‌ماه سال جاری از 14 خودرو مورد ارزشیابی کیفی؛ 8 خودرو 4 ستاره به بالا گرفتند.
از ۱۴ خودرو مورد ارزشیابی کیفی؛ ۸ خودرو ۴ ستاره به بالا گرفتند

از ۱۴ خودرو مورد ارزشیابی کیفی؛ ۸ خودرو ۴ ستاره به بالا گرفتند

به گزارش می متالز، براساس گزارش ارزشیابی کیفی صورت‌گرفته از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) در گروه خودروهای سنگین تولیدی دی‌ماه سال جاری، در بخش مسافربری در گروه خودروهای مینی‌بوس و میدل باس، مینی‌بوس شیلر و ایسوزو سحر که هر دو متعلق به شرکت بهمن دیزل هستند و ون مسافربری وانا شرکت ایران‌خودرو دیزل، توانسته‌اند در این ارزیابی چهارستاره از پنج‌ستاره کیفی را به خود اختصاص دهند.

در این گروه مینی‌بوس آرین ساخته شرکت ایران‌خودرو دیزل نیز سه ستاره کیفی را کسب کرده است.

در بخش مسافربری، در گروه اتوبوس‌ها، اتوبوس شهری ATROS ایران‌خودرو دیزل سه ستاره‌ای شده است.

در گروه خودروهای باری در بخش کامیونت‌ها، از محصولات گروه خودروسازی بهمن دیزل کامیونت ایسوزو NMR۸۵ پنج‌ستاره کیفی، کامیونت ایسوزو NPR۷۵K و کامیونت شیلر چهارستاره و پس از آن‌ها، کامیونت الوند ساخته شرکت سایپادیزل نیز سه ستاره کیفی از پنج‌ستاره را کسب کرده‌اند.

در بخش کامیون‌ها نیز به ترتیب کامیون ایسوزو NPR ۷۵M بهمن دیزل چهارستاره کیفی و کامیون بنز WH سیبا موتور سه ستاره کیفی را به دست آورده‌اند.

در دسته کشنده‌ها هم خودروی کشنده نیو فوتون Auman H۴ شرکت ایران‌خودرو دیزل و کشنده FAW J۶ سیباموتور هریک چهارستاره کیفی را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین کشنده سیتراک C۷ شرکت پیلسان هم در رده خودروهای سه ستاره کیفی قرار گرفته است.

این گزارش نشان می‌دهد که شرکت‌های خودروساز در حوزه خودروهای سنگین، نسبت به سازندگان سایر خودروها، علی‌الخصوص سازندگان وانت‌ها عملکرد بسیار بهتری از خود به جا می‌گذارند.

درحالی‌که در گروه وانت‌ها که به لحاظ موارد استفاده، از جایگاه حساسی برخوردار هستند و از قضا تیراژهای بالایی هم ماهانه به خود اختصاص می‌دهند، سال‌هاست که با کیفیت بالاتر از سه ستاره کیفی تولید نشده‌اند و حتی نیسان‌های زامیاد آن‌ها، تک‌ستاره‌اند؛ در مقابل سنگین سازان ما علاوه بر اینکه خودروی با کیفیت پایین‌تر از سه ستاره ندارند، خودروی با بالاترین کیفیت که پنج‌ستاره است، هم در تولیدات خود جای می‌دهند.

عناوین برگزیده