تاریخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۰:۳۰
کد خبر: ۱۶۱۷۳۰
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار:
می متالز - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، از بازیگران و سرمایه گذاران خارجی برای حضور و مشارکت فعال در بازار سرمایه ایران دعوت کرد.
بازارسرمایه ایران تاریخ ساز می‌شود

بازارسرمایه ایران تاریخ ساز می‌شود

به گزارش می متالز، دکتر محمد علی دهقان دهنوی در کنفرانس بین‌المللی تأمین مالی که با “رویکرد علمی برای رویارویی با مسائل اقتصادی” برگزار شد، گفت: بازار سرمایه ایران در حال حاضر قدرتی است که در سطح ملی و بین المللی باید شناخته شود و ما به عنوان میزبان اعلام می کنیم که هر کاری لازم باشد برای بین المللی شدن این بازار انجام می دهیم.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه بازار سرمایه کشور در حال تاریخ سازی است، افزود: امروز ایران به عنوان عضو آیسکو بخشی از بدنه اصلی تصمیم گیری هاست و با رعایت استانداردهای نظارتی بین المللی، در شکل گیری بازاری شفاف و مقاوم در برابر خطرات گام برمی دارد .

دکتر دهقان دهنوی همچنین با اشاره به همکاری های دو جانبه با کشورهای عضو آیسکو خاطرنشان کرد: ما با نهادهای ناظر کشورهای هدف از جمله آلمان، یونان، عمان، چین، کره جنوبی، عراق و هند همکاری ‌های درازمدت، عمیق و سازنده برقرار کرده‌ ایم.

وی با برشمردن دیگر تلاش ها و اقدامات ایران در بین المللی شدن بازار سرمایه کشور افزود: عضویت ما در IFSB نیز نمونه ای از همکاری ما در زمینه رگولاتوری است. همچنین همکاری ها با OIC نمونه ای دیگر از این اقدامات است .

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه بازار سرمایه کشور در سال گذشته با ۱۰ میلیون بازیگر در اقتصاد ملی ایفای نقش می کرد، افزود: این در حالی است که الان این رقم به بیش از ۵۰ میلیون نفر رسیده است.

دکتر دهقان دهنوی همچنین اظهار داشت: در حالی که سال قبل ارزش معاملات روزانه این بازار حدود ۳۰۰ میلیون دلار بود، در سال جاری این میزان به حدود ۱ میلیارد دلار افزایش یافته است.

وی افزود: در بازار سرمایه داشتن دید بلندمدت اهمیت زیادی دارد و از اصول موفقیت در این بازار است.

خاطرنشان می شود: کنفرانس بین‌المللی تامین مالی با “رویکرد علمی برای رویارویی با مسائل اقتصادی” امروز با همکاری کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران برگزار شد.

عناوین برگزیده