تاریخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۰۹:۰۶
کد خبر: ۱۶۱۷۶۸
می متالز - پروژه محور جاجرم به آلومینا سال ۱۳۹۶ با مشارکت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای، شرکت آلومینا و شهرداری جاجرم آغاز و قرار بود طی ۸ ماه تمام شود اما همچنان در انتظار تعریض است.
محور آلومینا به جاجرم در انتظار تعریض

به گزارش می متالز، پروژه محور جاجرم - آلومینا در حال حاضر ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تردد روزانه ۲ هزار نفر از کارکنان کارخانه آلومینا و وسایل نقلیه را در این مسیر شاهد هستیم که پاسخگوی این میزان تردد نیست و نیاز است به آن توجه ویژه‌ای شود.

پیک تردد در این مسیر صبح، زمانی است که کارکنان کارخانه آلومینا سرکار می‌روند و همچنین عصر، هنگام برگشت است و همچنین در ایام بارندگی، سیل جاده را در حوالی پیچ مزارع گزی فرامی‌گیرد. بااین‌حال کم نیستند کامیون‌هایی که از این مسیر عبور می‌کنند و راهی استان‌های هم‌جوار می‌شوند.

محمدصادقی یکی از شهروندان جاجرمی گفت: کارخانه آلومینا به‌صورت شبانه‌روزی فعال است و این جاده هنگام شب روشنایی مناسبی ندارد و نیاز است این پروژه هر چه زودتر تعریض شود.

علی رجبی یکی دیگر  از شهروندان جاجرمی افزود: تعریض محور آلومینا به جاجرم باعث کم شدن میزان تصادف به علت تردد تریلرهای حامل محصولات بوکسیت و سود مایع و پودر آلومینا می‌شود و حجم سنگین ترددها در ساعات رفت‌وبرگشت کارکنان آلومینا ممکن است تصادفاتی را به دنبال داشته باشد.

یکی دیگر از شهروندان ادامه داد: محور جاجرم به آلومینا در ساعاتی که کارکنان کارخانه در این مسیر تردد می‌کنند بسیار شلوغ می‌شود و شاهد میزان بالای ترددها هستیم و روزانه ۲ هزار نفر از کارکنان آلومینا در این محور رفت‌وآمد می‌کنند.

رحیمی ابراز داشت: این پروژه پیشرفت چشمگیری نداشته است و از مسوولان درخواست به سازی و ادامه روند کار هستیم تا از خطر تصادف در این محور کاسته شود.

دراین‌باره رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان جاجرم گفت:  این پروژه در ۳ سال گذشته با مشارکت شهرداری ،کارخانه آلومینا و اداره راهداری آغاز شد که در حال حاضر ۳ کیلومتر آن تعریض و آسفالت شده است.

سعید قره‌جانلو افزود: در حال حاضر زیرسازی ۲.۵ کیلومتر و روکش آسفالت آن انجام‌گرفته و ابنیه فنی در دست‌ساخت و احداث ۲ پل نیز در دست اقدام است نخست پل هنرستان و دیگری احداث پل در موقعیت ۲هزار و۵۰۰قبل از پیچ گزی که امیدواریم با احداث این دو پل این مسیر ۴ بانده تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: در حاضر این پروژه ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

عناوین برگزیده