تاریخ: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۱:۰۱
کد خبر: ۱۶۱۷۷۱
می متالز - روند نزولی بازار سهام از مرداد شروع شد و شاخص کل از ۲ میلیون واحد تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد ریزش کرد. حالا بورس به تعادل نسبی رسیده است اما سئوال اینجاست که بورس در اسفند ماه چه روندی خواهد داشت؟
پیش‌بینی بورس در اسفند ماه / شاخص کل در شب عید به کدام کانال وارد می‌شود؟

به گزارش می متالز، امسال از لحاظ جذب سرمایه و افزایش مشارکت بورس طلایی‌ترین دوران خود را سپری کرد اما ریزش ۸۰۰ هزار واحدی از مرداد ماه تا امروز کام بسیاری از سهامداران را تلخ کرد. حالا سوال اینجاست که بورس آخرین ماه سال ۹۹ را چگونه می‌گذراند؟

روند بازار سهام به متغییرهایی از جمله قیمت دلار، مذاکرات، خروج ایران از پروتکل‌های الحاقی و بازگشت اعتماد مردم به بورس و به تبع آن ورود نقدینگی بستگی دارد.

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه عقیده دارد بازار سهام در یک ماه باقی مانده تا پایان سال حرکتی صعودی خواهد داشت و شاخص کل به یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد خواهد رسید، هرچند ممکن است بعد از رسیدن شاخص کل به یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد دوباره روند نزولی بورس آغاز شود.

همچنین ولید هلالات کارشناس بازار سرمایه در رابطه با روابط دیپلماتیک و خروج ایران از پروتکل الحاقی و روند بورس تا پایان سال گفت: فعلا همه چیز به واکنش جامعه بین‌الملل به خروج ایران از پروتکل الحاقی وابسته است و احتمالا این واکنش‌ها تا نیمه دوم اسفند ماه تاثیر خود را بر بازار سهام خواهد گذاشت. احتمالا بورس از هفته آخر اسفند و بعد از شفاف شدن موضع ایران در جامعه بین‌الملل روند صعودی خود را شروع خواهد کرد و این روند در ایام عید ادامه خواهد داشت.

پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با تصمیم تغییر نامتقارن دامنه نوسان و روند بورس تا پایان سال گفت: مشکل بازار سهام تغییر دامنه نوسان نبود و مشکل اصلی بورس نبود خریدار موثر است و در این شرایط کم کردن دامنه نوسان فقط جلوی ریزش زیاد شاخص کل را خواهد گرفت. در جریان معاملات امروز با وجود افت کم شاخص کل اکثر نمادهای شاخص‌ساز با فشار فروش همراه شدند و سازمان بورس با کم کردن دامنه نوسان فقط جلوی ریزش زیاد شاخص کل را گرفته است. به نظر می‌رسد شاخص کل تا پایان سال در محدوده یک میلیون ۳۰۰ هزار واحد تثبیت شود.

عناوین برگزیده