تاریخ: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۰:۴۴
کد خبر: ۱۶۱۸۵۰
در نشست کمیسیون عمران مجلس؛
می متالز - اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از توضیحات نمایندگان دو وزارتخانه امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت درباره قیمت مصالح ساختمانی قانع نشدند.
نمایندگان از پاسخ نمایندگان دولت درباره قیمت مصالح ساختمانی قانع نشدند

به گزارش می متالز، سید البرز حسینی با تشریح نشست روز سه شنبه کمیسیون عمران مجلس به خبرنگاران گفت: در نشست امروز بررسی دلایل افزایش قیمت مصالح ساختمانی در دستور کار کمیسیون بود و معاونان وزیر امور اقتصادی و دارایی و همچنین صنعت، معدن و تجارت توضیحاتی در این خصوص ارائه کردند.

 وی اضافه کرد: از دید نمایندگان، توضیحات معاونان وزارتخانه های مذکور با واقعیت‌های موجود همخوانی نداشت و اعضای کمیسیون نیز از این توضیحات قانع نشدند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای افزود: مقرر شد، وزارت صمت گزارشی از وضعیت فولاد و سیمان تا ۱۵ اسفند ماه به کمیسیون ارائه دهد و پس از آن کمیته‌ای برای بررسی قیمت مصالح ساختمانی و نحوه کنترل بازار تشکیل شود.  

حسینی با بیان اینکه کمیسیون عمران مجلس به دنبال راهکاری برای کنترل بازار مصالح ساختمانی است، افزود:  ۲۸ میلیون تن فولاد در داخل کشور تولید می‌شود. حدود ۱۸ میلیون تن هم نیار داخلی است ولی به رغم ۱۰ میلیون تن فولاد مازاد، این محصول با دو برابر قیمت جهانی به دست مصرف کننده می‌رسد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: ارزبری فولاد ۱۵ درصد و ارزبری سیمان حدود صفر است و سوال اینجاست که علت گرانی این محصولات چیست.

حسینی خاطرنشان کرد: افزایش قیمت مصالح ساختمانی تاثیر بسیاری بر نرخ مسکن گذاشته و فشار مضاعفی را به مردم به ویژه طبقه آسیب پذیر وارد کرده است. اما امیدوارم با توجه مجلس و دولت برای کنترل بازار مصالح ساختمانی، این محصولات با قیمت مناسب به دست مصرف کننده برسد.

عناوین برگزیده