تاریخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۵:۳۱
کد خبر: ۱۶۱۸۸۹
می متالز - نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن اعلام این خبر که دولت اصلاحیه لایحه بودجه 1400 را به مجلس تحویل داده است، توضیحاتی درباره مهمترین اصلاحات صورت گرفته در این لایحه ارائه داد.
اصلاحیه لایحه بودجه 1400 به مجلس تحویل داده شد/ افزایش 25 هزار میلیارد تومانی درآمدهای مالیاتی

به گزارش می متالز، محمد خدابخشی گفت: اصلاحیه لایحه بودجه 1400 تحویل مجلس شد. 

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: منابع عمومی بودجه که در لایحه بودجه قبلی 841 هزار میلیارد تومان بود در لایحه اصلاحی بودجه به 854 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.   

وی افزود: همچنین در بند (و) تبصره 2 که قبلا 90 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده بود و در سقف بودجه عمومی هم نبود به 125 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. 

خدابخشی درباره سایر تغییرات صورت گرفته در لایحه بودجه اصلاحی 1400 اظهار داشت: همچنین در اصلاحیه ای که قبلا رئیس جمهور به کمیسیون تلفیق ارائه داده بود، مقرر شده بود که 40 هزار میلیارد تومان از مصارف کم شود و 53 هزار میلیارد تومان به اوراق اضافه شود. دولت در اصلاحیه  بودجه جدید، این موارد را اعمال کرده است. 

وی افزود: براین اساس دولت پیشنهاد داده که برای 40هزار میلیارد تومان، 10 هزار میلیارد تومان از بازپرداخت اوراق کم شود و 30 هزار میلیارد تومان نیز از اعتبارات هزینه ای کم شود. 

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره سایر تغییرات در لایحه اصلاحی بودجه 1400 گفت: در لایحه اصلاحی درآمد حاصل از مالیات 25 هزار میلیارد تومان اضافه شده است و به میزان افزایش مالیات یعنی به میزان 25 هزار میلیارد تومان اوراق نیز کم شده است. 

وی بیان داشت: سهم دولت از نفت و میعانات گازی بدون تغییر در لایحه اصلاحی بودجه 1400  همان 199 هزار میلیارد تومان ماند. 

خدابخشی اضافه کرد: در رابطه با حقوق و دستمزد پیشنهاد دولت در لایحه اصلاحی بودجه، تعیین سقف حقوق و مزایا 31 میلیون و 500 هزار تومانی است و هیچ کس بیش از این مبلغ در سال 1400 دریافت نخواهد کرد البته آنهایی که حکمشان بیشتر از این مبلغ در سال 1399 بوده، برای آنها در سال 1400 هیچ افزایشی اعمال نخواهد شد و همان مبالغ را دریافت خواهند کرد.

عناوین برگزیده