تاریخ: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۱:۴۳
کد خبر: ۱۶۱۹۶۶
می متالز - طرح ملی و عظیم اتان‌گیری از گاز طبیعی، بطور همزمان در شهرستان مُهر استان فارس و عسلویه بوشهر به بهره‌برداری رسید.
آغاز بهره‌برداری از بزرگترین طرح «استحصال اتان» در کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) + تصاویر

به گزارش می متالز،  امروز و در جریان سفر یک روزه محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به مناطق صنعتی دو استان بوشهر و فارس، «مجتمع استحصال اتان پارسیان» با ظرفیت ورود 75 میلیون مترمکعب گاز در روز، به طور آزمایشی به بهره‌برداری رسید.

دراین مراسم که مدیران عامل هلدینگ انرژی، گروه اقتصادی تدبیر، شرکت نفت پارس و شرکت پالایش پارسیان‌ سپهر حضور داشتند، با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) فرایند اتان‌گیری در این مجموعه آغاز شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) پس از بازدید هوایی از این مجموعه بزرگ که در شهرستان مُهر استان فارس قرار دارد، در جمع خبرنگاران گفت: با افتتاح این پالایشگاه، گام بلندی در حوزه محیط زیست و جلوگیری از وجود مواد آلاینده در گاز طبیعی و همچنین جلوگیری از خام‌سوزی مواد ارزشمند داخل گاز طبیعی که در مصارف خانگی تبدیل به دود و مواد آلاینده می‌شود، برداشته شد.

مخبر به فناوری استفاده شده دراین مجتمع اشاره کرد و گفت: به جرأت ادعا می‌کنیم که به روزترین فناوری‌های روز جهان در این حوزه با تکیه بر دانش متخصصین داخلی در این پالایشگاه به کار گرفته شده و با راه‌اندازی آن، جهش قابل توجهی در صنعت نفت کشور رخ خواهد داد.

وی افزود: از دیگر ویژگی های متمایز این مجموعه، توان بازیافت 95 درصدی اتان است که بالاترین توان خلوص در کشور به حساب می‌آید.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به ایجاد اشتغال از طریق بهره برداری از این طرح صنعتی گفت: یکی از اهداف ستاد در اینگونه پروژه‌ها تاکید بر ایجاد اشتغال و توسعه مناطق محروم است، در همین طرح بیش از 5000 شغل مستقیم و حدود 20 هزار شغل غیرمستقیم ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال جهش تولید و تحت شدیدترین تحریم‌های ظالمانه، راه‌اندازی طرح ملی استحصال اتان که تا پایان امسال به بهره‌برداری کامل خواهد رسید، نگینی بر تولید ملی و نماد توان متخصصان داخلی است.

عناوین برگزیده