تاریخ: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۵:۴۵
کد خبر: ۲۰۱۵۰۱
‌می‌متالز - شرکت فرابورس ایران از عرضه عمده سهام غیر مدیریتی شرکت سرمایه گذاری پارس آریان در نماد معاملاتی «آریان ۴» توسط شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا در بازار پایه فرابورس خبر داد.

به گزارش می‌متالز، شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا در نظر دارد تعداد دو میلیارد و ۲۶۵ میلیون و ۱۷۸ هزار سهم معادل ۱.۱۴ درصد و تعداد ۲۲۶ میلیون و ۴۸۲ هزار سهم معادل ۱.۱۴ درصد به نمایندگی از بانک ملی ایران از سهام شرکت سرمایه گذاری پارس آریان را به صورت عمده و نقد از طریق بازار پایه فرابورس ایران به فروش برساند.

شرکت فرابورس ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: تعداد ۴۵۳ هزار سهم معادل ۲.۲۸ درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری پارس آریان به صورت عمده و نقد از طریق بازار پایه فرابورس ایران در تاریخ ۲۷ اسفند ماه سال جاری (چهارشنبه) به فروش می‌رسد.

گفتنی است که قیمت هر پایه سهم در روز قبل از عرضه یا انتشار اطلاعیه به علاوه ۳۰ درصد به شرطی که قیمت سهم کمتر از ۱۸۹۹۳ ریال نباشد، اعلام خواهد شد. قیمت قبل از عرضه یا انتشار اطلاعیه هر کدام که بالاتر بود، به عنوان معیار قرار می‌گیرد.

همچنین کارگزار عرضه کننده این سهام شرکت کارگزاری بانک ملی ایران است.

شایان ذکر است که میزان ۱۰ درصد تعداد سهام قابل عرضه در قیمت پایانی سهم در روز قبل از عرضه یا انتشار اطلاعیه به علاوه ۳۰ درصد در صورتی که سهم کمتر از ۸۶۰ میلیارد و ۳۸۲ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال نباشد، به عنوان سپرده حضور در رقابت در نظر گرفته می‌شود.

منبع: بورس امروز