تاریخ: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۰:۲۰
کد خبر: ۲۰۱۹۷۷
‌می‌متالز - رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان نظارت میدانی خود از معدن طلای زرکوه شهرستان قروه در جمع خبرنگاران گفت: معادن یکی از ظرفیت‌های بسیار خوب کشور بوده و اقدامات خوبی در زمینه کانی‌ها و فولاد صورت گرفته است.

به گزارش می‌متالز، دکتر محمدباقر قالیباف با اشاره به اینکه تنها از درصد کمی از ظرفیت معادن کشور استفاده کرده ایم و یکی دیگر از اشکالات موجود در حوزه معادن خام فروشی است، ادامه داد: در زمینه فرآوری مواد معدنی استخراج شده از معادن کشور در حال تلاش هستیم و اقدامات خوبی تاکنون صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در استان کردستان در زمینه سنگ آهن و فولاد اقدامات و برنامه ریزی خوبی صورت گرفته و معدن طلای شهرستان قروه نیز یکی از فرصت‌های مناسب استان محسوب می‌شود، تصریح کرد: براساس گزارش‌های دریافتی معدن طلای کردستان پس از دو دهه غیرفعال بودن، اکنون فعال شده و در شرایط خوبی قرار دارد. این معدن یکی از بهترین معادن از نظر حجم استخراج و کیفیت است.

قالیباف ادامه داد: اهالی استان ها، شهرستان‌ها و روستا‌های قرار گرفته در اطراف معادن اعتراضاتی دارند که باید از امکانات اشتغالزایی، اجتماعی و خدمات زیرساختی برخوردار باشند و این موضوع حق به‌جایی است. در مجلس این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا دولت از سهم ۱۵ درصدی معادن که به خزانه واریز می‌شود، در استان و منطقه هزینه کند.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

عناوین برگزیده