تاریخ: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۲:۰۴
کد خبر: ۲۰۱۹۸۸
پدرام سلطانی در دومین جلسه مجازی کمیته راهبردی CACCI
‌می‌متالز - نایب رئیس CACCI از تبدیل شدن سازمان تجارت جهانی به محلی برای بازی‌های سیاسی و اعمال تحریم علیه دیگر کشورها، انتقاد کرد و خواستار مقابله با این شیوه عمل شد.

به گزارش می‌متالز، دومین جلسه مجازی کمیته راهبردی پژوهش کنفدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنعت آسیا – اقیانوسیه (CACCI) پیرامون "احیای نظام تجارت جهانی" برگزار شد. ریاست این نشست را سمیر مودی، رئیس CACCI به عهده داشت و اعضای کمیته راهبردی، نمایندگان آن‌ها و مسوولان دبیرخانه CACCI نیز در این نشست مشارکت داشتند.

در این نشست پدرام سلطانی، نایب رئیس CACCI و عضو کمیته به پیچیده‌تر شدن موضوعات جهانی و ضرورت نیاز به همکاری در چندین جبهه اشاره کرد و گفت: طی سال‌های گذشته، اتاق‌های بازرگانی از دولت‌محوری به سوی اعضامحوری روی آورده و جامعه‌محور شده اند، از طرفی کسب‌وکار‌ها نیز تنها به مسائل تجاری نمی‌پردازند بلکه به دلیل تأثیرگذاری سایر عوامل بر تجارت، با سایر مسائل نیز سروکار دارند.

او همچنین از تبدیل سازمان تجارت جهانی (WTO) به محلی برای بازی سیاسی و زمینه‌سازی برای اعمال تحریم علیه دیگر کشورها، سخن گفت و تاکید کرد: این سازمان باید به عنوان بستری برای همکاری اعضا در سیاست‌های تجاری مورد استفاده قرار گیرد و نه برای بازی در سیاست علیه سایر کشورها.

این فعال اقتصادی با توجه به مقارن بودن تاریخ جدید پیشنهادی برای برگزاری سی و پنجمین کنفرانس سالانه CACCI با دوازدهمین کنگره اتاق‌های جهانی در دبی و با توجه به اینکه بسیاری از مسوولان CACCI عضو شورای عمومی ICC-WCF نیز هستند و وظایفی از جمله سخنرانی و یا داوری مسابقات را برعهده دارند، گفت: حضور این افراد در کنگره ضروری است؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در صورت امکان تاریخ پیشنهادی (۲۶-۲۳ نوامبر ۲۰۲۱) مورد تجدید نظر قرار گیرد.

منبع: پایگاه خبری اتاق ایران

عناوین برگزیده