تاریخ: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۲۲:۰۶
کد خبر: ۲۰۲۱۰۳
‌می‌متالز - به‌دنبال مذاکرات صورت گرفته بین مسئولان گمرک ایران و ترکیه تردد کامیون‌های حامل کالا از مرز بازرگان که طی چند روز گذشته با مشکلاتی مواجه شده بود، تسهیل شد.

به گزارش می‌متالز، اعلام اخیر مسوولان گمرک ایران از این حکایت داشت که در گمرک مرزی بازرگان صف طولانی کامیون‌های حاوی کالا تشکیل شده بود که به بیش از ۵۰۰ دستگاه می‌رسید.

عدم همکاری کشور ترکیه به دلیل کندی پذیرش و افزایش عوارض ورود کامیون‌ها به خاک آذربایجان زمینه‌ساز تشکیل این صف‌های طولانی شده بود.

اما تازه‌ترین خبر‌ها از این حکایت دارد که عبور کامیون در مرز بازرگان تسهیل شده است؛ به طوری که طبق گفته حسین کاخکی - مدیرکل دفتر همکاری‌های بین‌الملل گمرک ایران - به دنبال مذاکرات این دفتر با مقامات گمرک ترکیه مشکل توقف و تردد کامیون‌های حامل کالا در مرز بازرگان به طور نسبی روان شد و از حجم کامیون‌های متوقف در پشت مرز کاسته شده است.

گزارش وی از وضعیت تردد کامیون‌های حامل کالا‌های صادراتی و ترانزیتی عبوری از مرز بازرگان در روز گذشته نشان می‌دهد که ۳۴۶ کامیون از مرز بازرگان وارد کشور ترکیه شد که از این تعداد، ۲۹۹ کامیون ایرانی و ۴۷ کامیون خارجی بوده است همچنین طی روز گذشته تعداد ۳۹۴ کامیون از مرز بازرگان وارد کشور شده است که از این تعداد ۲۶۳ کامیون ایرانی و ۱۳۱ کامیون خارجی بوده است.

منبع: پایگاه خبری اتاق ایران

عناوین برگزیده