تاریخ: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۹:۱۶
بازدید: ۱۲۱
کد خبر: ۲۰۲۴۰۹

جهش تولید در شرکت فولاد هرمزگان

‌می‌متالز - امسال یک میلیون و ۴۸۰ هزار تن تختال در شرکت فولاد هرمزگان تولید شد.

به گزارش می‌متالز، معاون بهره برداری شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به افزایش یک درصدی تولید تختال در مقایسه با مدت مشابه پارسال گفت: افزایش یک درصدی تولید تختال با توجه به فاصله نزدیک تولید امسال به ظرفیت اسمی کارخانه، موفقیت بزرگی محسوب می‌شود.
سید اصغر مدنی افزود: تا پایان سال با بهبود فرآیند تولید از ظرفیت اسمی شرکت فولاد هرمزگان به میزان یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن عبور می‌کنیم.
بیشتر بخوانید؛ افزایش ۴ برابری صادرات کالا‌های غیر نفتی در هرمزگان
وی گفت: امسال ۵ رکورد ماهیانه تولید نیز شکسته شد که آخرین رکورد در بهمن امسال به میزان تولید یک میلیون و ۴۲۰ هزار تن به ثبت رسید.
وی افزود: تزریق مداوم گرافیت، یکنواختی آنالیزشیمیایی آهن اسفنجی، افزایش متالیزاسیون و کربن اضافی آن، رعایت استاندارد‌های مواد مصرفی از جمله آهک و دولومیت، بازنگری و اجرای دستورالعمل‌های کاری و بهره برداری از دلایل مهم تحقق این رکورد است.
معاون بهره برداری شرکت فولاد هرمزگان گفت: هدف شرکت فولاد هرمزگان در سال ۱۴۰۰ تولید یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن فولاد است.
سید اصغر مدنی با اشاره به طراحی و ساخت ۶۰ قطعه و دستگاه استراتژیک فولادسازی با تکیه بر دانش بومی در شرکت فولاد هرمزگان افزود: در سال ۹۹ با بومی سازی این دستگاه‌ها بیش از ۷ میلیون دلار صرفه جویی ارزی شد.
وی گفت: در شرکت فولاد هرمزگان برای هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۶ هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی شده است.
وی افزود: از تختال‌های تولید شده در این شرکت برای ساخت بدنه کشتی، لوله خط انتقال نفت و گاز، بدنه خودرو و کپسول CNG استفاده می‌شود.

تعداد بازدید : 1

منبع: خبرگزاری صدا و سیما هرمزگان

عناوین برگزیده