تاریخ: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۸:۲۸
کد خبر: ۲۰۲۷۱۳
ساعت پنج و نیم عصر؛
‌می‌متالز - گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به خریدارانی که منتظرند ارزان‌تر بخرند و هشدار‌های عجیب و...

به گزارش می‌متالز به نقل از بورس نیوز، هر چند امروز هم صورت اکثر نماد‌ها به خاطر سیلی فروشنده‌ها سرخ بود، اما باز خبری از خریدار پر قدرت نبود. سراغ آن ۳ درصد منابع فیکس اینکام‌ها را گرفتیم؛ گفتند انگار منتظرند خودزنی حقیقی‌ها تمام شود و در دقیقه ۹۰، ارزان‌تر از این‌ها بخرند!


هشداری که رنگ واقعیت به خود گرفت

این روز‌ها همه منتقد بورس شده اند و مدعی اند ریزش‌ها را پیش بینی می‌کردند و هشدار داده بودند؛ ما که هشدار این دوستان یادمان نیست و تا دل تان بخواهد فیلم و سند و مدرک هست که مردم را مستقیم و غیر مستقیم به سرمایه گذاری در بورس دعوت می‌کردند؛ اما یک هشدار هم خوب یادمان هست. همان روزی که یکی از همین هشداردهندگان، رئیس کل شد؛ بعضی دوستان هشدار دادند که این بزرگوار معلوم نیست روی چه حسابی در تمام ادوار، یک جایی پست و مقام داشته و در جایگاه جدید هم حتما دستش در جیب مردم خواهد بود؛ اما هشدار‌ها به جایی نرسید و بورس تهران بزرگترین ضربه را از میردامادی خورد که رییسش، در این چند دهه در تمام محله هایش یک یادگاری بر جای گذاشته!


تیری که شغال‌ها را نکشد

رئیس جدید ملاصدرا از روزی که آمده خود را به در و دیوار می‌زند تا حال خراب بازار را درمان کند؛ اما انگار از بس عجله دارد، ابرو که درست نکرده هیچ؛ چشم بازار را هم به زودی کور می‌کند. ارزش صف‌های فروش بازار این روز‌ها تقریبا ۲۰ برابر صف‌های خرید است و دامنه نا متقارن شان به تن بازار زار می‌زند. بعضی تغییرات در ملاصدرا هم برخی فعالان بازار را شاکی کرده و وقت آن رسیده که به جای حرکت‌های از سر شتاب، این بار قبل از شلیک، کمی تمرکز کنند! تیری که شغال‌ها را نکشد، حتما گنجشک‌ها را فراری خواهد داد.

منبع: بورس نیوز

عناوین برگزیده