تاریخ: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۲۶
کد خبر: ۲۰۸۳۱۱
می متالز - شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان نماد معاملاتی «فجهان» در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد.

به گزارش می‌متالز،شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان (سهامی عام) پس از احراز کلیه شرایط پذیرش به عنوان دویست و چهل و سومین نماد معاملاتی (هفتاد و یکمین شرکت در بازار اول) در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد.

این شرکت که در ۱۹ آبان سال گذشته پذیرش و در یکم اردیبهشت ۱۴۰۰ نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شده است با نماد معاملاتی “فجهان” در گروه فلزات اساسی، زیرگروه تولید آهن و فولاد پایه با کد ۲۷۱۰ روی تابلوی فرابورس نشسته است.

شایان ذکر است شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان ابتدا در سال ۱۳۸۸ توسط شرکت توسعه و آبادانی استان کرمان که از شرکت‌های زیر مجموعه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران است تشکیل شد و پس از تغییراتی در سهامداران در حال حاضر ۵۱ درصد سهام متعلق به شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و شرکت‌های وابسته و ۴۹ درصد سهام متعلق به صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران و شرکت‌های تابعه است.

سرمایه ثبتی این شرکت ۹۶۰ میلیارد ریال بوده که پس از چند مرحله افزایش سرمایه به ۱۸۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.

همچنین این شرکت در برنامه‌های خود احداث ۷ کارخانه را بدین شرح در دستور کار خود دارد: دو کارخانه احیاء به ظرفیت دو میلیون تن آهن اسفنجی، دو کارخانه ذوب و ریخته گری با ظرفیت دو میلیون تن شمش فولادی در سال و سه کارخانه نورد و فولاد آلیاژی به ظرفیت تولید ۲ میلیون تن محصولات نوردی و آلیاژی.

منبع: بورس امروز

عناوین برگزیده