تاریخ: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۱۴
کد خبر: ۲۰۸۳۲۳
‌می‌متالز - بانک‌ها در کشور‌های توسعه یافته با به کار بستن چه راهکار‌هایی راه پیشرفت کسب و کار‌های کوچک را هموار می‌کنند؟

به گزارش می‌متالز، امروز با هم بررسی می‌کنیم تا ببینیم بانک آی. سی. بی. سی چین به عنوان یکی از بزرگترین بانک‌های این کشور به منظور ارائه خدمات به فعالان اقتصادی چینی و با هدف تسهیل تجارت در این کشور چه خدماتی را به مشتریان ارائه می‌دهد.

خدمات حساب، نقطه شروعی برای کارآفرینان است تا از خدمات مالی ارائه شده توسط بانک‌ها احساس رضایت کنند. در سال‌های اخیر بانک صنعتی و بازرگانی چین خدمات نوآورانه و انحصاری را برای شرکت‌های نو ظهور و کوچک ارائه داده تا آن‌ها را در جهت شروعی خوب یاری دهد.

در سال ۲۰۲۰ – ۱.۱ میلیون استارتاپ تازه تاسیس در چین افتتتاح حساب خود جهت آغاز فعالیتشان را از طریق سیستم انحصاری بانک آی. سی. بی. سی انجام داده اند.

افتتاح حساب به صورت آفلاین و آنلاین

وانگ یک فعال اقتصادی تازه کار در شهر چونگ کینک در این باره می‌گوید: من انتظار مراحل طولانی برای افتتاح حساب را داشتم، اما این کار خیلی سریع انجام شد. در حالی که چنین رخدادی کاملا خارج از تصور من بود، اما تمام این فرایند در کمتر از ۳۰ دقیقه انجام شد. اکنون می‌توانم تمام انرژی خود را صرف راه اندازی تجارت کنم.

ضمن بهینه سازی فرآیند افتتاح حساب، این نوآوری همچنین به احراز هویت الکترونیکی جواز کسب مشتریان به منظور آسوده کردن آن‌ها از به همراه بردن کاغذ جواز کسب به شعبه بانک و پر کردن فرم‌های مربوطه منجر شده است. ضمنا این اقدام روند افتتاح حساب را به طور قابل ملاحظه‌ای نسبت به قبل تسریع کرده است.

چاپ مستقیم جواز کسب در بانک

وانگ می‌گوید: "من قصد داشتم صبح زود با اتومبیل خود به صف شهرداری بروم و برای گرفتن جواز کسب درخواست بدهم، اما یکی از دوستانم به من خبر داد بدون اینکه احتیاج داشته باشد بین دوایر دولتی و بانک رفت و آمد کند می‌تواند به صورت بر خط در وبسایت بانک آی. سی. بی. سی جواز کسب را دریافت کند "

با وجود قرارداد‌های منعقده مابین بانک و ادارات مربوطه و همکاری مستمر بین آن‌ها جهت استعلام صحت مدارک ارائه شده و دارا بودن شرایط لازم برای مشتریان، آن‌ها می‌توانند طی یک بار مراجعه به بانک، درخواست آنلاین مجوز‌های لازم برای کسب و کارشان، چاپ آن مجوز‌ها به صورت آفلاین و افتتاح حساب‌های بانکی را به صورت یک جا به انجام برسانند.

منبع: چابک آنلاین

عناوین برگزیده