تاریخ: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۰۱
کد خبر: ۲۰۸۴۱۳
فرماندار خواف مطرح کرد؛
‌می‌متالز - فرماندار خواف گفت: با توجه به ظرفیت محدود نیروی مورد نیاز شرکت‌های معدنی سنگان، باید از ظرفیت دیگر بخش‌ها برای اشتغال نیرو‌های متخصص شهرستان بهره گرفته شود.

به گزارش می‌متالز، حسین سنجرانی در این خصوص افزود: با پیگیری نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی قرار است ۳۰ هزار میلیارد ریال برای شتاب دادن به اجرای طرح تکمیل محور چهاربانده سنگان این شهرستان به تربت حیدریه در نظر گرفته شود که مقدمات آن انجام شده است و تفاهم نامه‌ای بین وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت منعقد می‌شود.

وی ادامه داد: ۱۵ هزار میلیارد ریال از این مبلغ توسط وزارت راه و شهرسازی و ۱۵ هزار میلیارد ریال هم از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تکمیل محور سنگان خواف به تربت حیدریه هزینه می‌شود.

فرماندار خواف گفت: عملیات اجرایی این طرح از سال ۱۳۹۸ آغاز شده که به دلیل پاره‌ای مشکلات برای مدتی معوق ماند و با پیگیری‌های انجام شده قطعه‌های یک و ۱۰ از سال گذشته آغاز شد و در حال انجام است و قطعه سه آن از خواف تا سلامی تکمیل شده و با اختصاص ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار روند اجرای طرح فوق سرعت می‌گیرد.

وی گفت: محور مواصلاتی شهرستان خواف و از جمله خواف به تربت حیدریه از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و بخش اعظم آن دوطرفه است که به دلیل حجم تردد وسائل نقلیه و حوادث جاده‌ای مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرده است و سرعت دادن به روند تکمیل این طرح از مطالبات اصلی مردم است.

سنجرانی گفت: شرکت‌های معدنی در راستای ایفای مسوولیت اجتماعی خود در اجرای طرح‌های فرهنگی، آموزشی و محرومیت زدایی در شهرستان خواف، مشارکت فعالی دارند و تقسیم کار بین آن‌ها صورت گرفته است.

فرماندار خواف گفت: ساخت و تکمیل ۳۰ واحد آموزشی در این شهرستان از ۲ سال گذشته توسط شرکت‌های معدنی سنگان در دستور کار قرار گرفت که از این تعداد ۱۷ واحد به بهره برداری رسیده و ۱۳ مدرسه هم با پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۹۰ درصدی در دست اجرا است و شرکت اپال پارسیان هم پنج میلیارد ریال برای تامین تجهیزات پزشکی و تکمیل پانسیون پزشکان متخصص این شهرستان اختصاص داده است.

وی با اشاره به اشتغال به کار ۱۵ هزار نفر نیرو در شرکت‌های معدنی سنگان خواف گفت: با توجه به ظرفیت محدود نیروی مورد نیاز این شرکتها، باید از ظرفیت دیگر بخش‌ها برای اشتغال نیرو‌های متخصص شهرستان بهره گرفته شود و مسوولان ذیربط باید بیشتر به وظایف خود در این زمینه عمل کنند.

وی افزود: شاخص بیکاری شهرستان خواف از ۱۳.۹ درصد سال ۱۳۹۵ اکنون به کمتر از ۱۰ درصد کاهش یافته است.

منبع: خبرگزاری کار ایران (ایلنا)

عناوین برگزیده