تاریخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۹:۲۳
کد خبر: ۲۰۸۵۸۸
‌می‌متالز - رییس هیات مدیره بانک ملی ایران با تاکید بر اینکه دانش باید کسب، حفظ، ارتقا و انتشار یابد و در نهایت مستندسازی شود، گفت: کمیته دانش باید تا حد امکان برای مدیریت دانش در بانک فضاسازی لازم را انجام دهد.

به گزارش می‌متالز، عباس شفیعی در جلسه استخراج دانش مدیران بانک و بررسی دغدغه‌ها و سیاست‌های مدیران ارشد برای استقرار و پیاده سازی مدیریت دانش در بانک که با حضور دکتر منصور دهستانی مشاور پروژه مدیریت دانش و معاون و کارشناس اداره کل آموزش بانک برگزار شد، با بیان مطالب فوق افزود: ممکن است درباره مدیریت دانش بسیار صحبت شود، اما برای پیاده سازی، یکپارچه سازی و فرهنگ سازی آن باید به ادبیات مشترک برسیم.

وی با بیان اینکه آنچه که امروزه می‌تواند تجربیات و اندوخته ما را به عوامل و شاخص‌های اثرگذار تبدیل کند، دانش است، افزود: در برنامه تحول بانک بر مطالعات علمی تاکید می‌شود، اما خلاء‌هایی نیز وجود دارد که دانش باید به رفع این خلاء‌ها کمک کند.

شفیعی اظهار کرد: مدیریت دانش در بانک ملی ایران وجود دارد، اما به شکل نظام یافته و سازمان یافته نیست.

منصور دهستانی مشاور پروژه مدیریت دانش بانک نیز با بیان اینکه فرهنگ انتقال دانش را بار‌ها در میان مدیران میانی مشاهده کرده ایم، گفت: سیستم‌های پیچیده بر اساس دانش اندیشمندان پیش نمی‌روند بلکه بر اساس اندوخته‌های خود حرکت می‌کنند. بانک ملی ایران نیز به علت بزرگی و حجم سازمان و همچنین تعدد وظایف یک سیستم پیچیده است و مسایل سیستم پیچیده را نمی‌توان بر اساس چند متغیر حل کرد.

وی افزود: در این سیستم‌ها باید گلوگاه‌ها شناسایی شوند تا از رفتار‌های جزیره‌ای و موازی کاری‌های هر چند غیرعمد جلوگیری به عمل آید.

دهستانی با تاکید بر اینکه برخلاف تصور مدیریت دانش در بانک ملی ایران وجود دارد، اما این مدیریت منسجم نشده است، بیان کرد: انتقال دانش باید به عنوان یکی از شاخص‌های رشد فرد در بانک در نظر گرفته شود.

تاکید شفیعی بر مدیریت دانش در بانک ملی ایران

تاکید شفیعی بر مدیریت دانش در بانک ملی ایران

تاکید شفیعی بر مدیریت دانش در بانک ملی ایران

تاکید شفیعی بر مدیریت دانش در بانک ملی ایران

منبع: بانک ملی ایران

عناوین برگزیده