تاریخ: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۰۱
کد خبر: ۲۰۸۷۵۱
‌می‌متالز - فدراسیون فوتبال اعلام کرد: در زمان ریاست مهدی تاج مبلغ دو میلیون یورو را برای پرداخت بخشی از قرارداد مارک ویلموتس از شستا قرض کرده بود که خسارت ناشی از این قرارداد و بدهی فدراسیون به شستا، موجب انتقال شش دانگ سند تک‌برگ فدراسیون فوتبال و سه دانگ ساختمان باشگاه پرسپولیس به نام شستا شد.

به گزارش می‌متالز، شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) در ازای بدهی دو میلیون یورویی فدراسیون فوتبال به این هلدینگ، اقدام به توقیف و مالکیت ساختمان‌های این فدراسیون کرده و از این پس فدراسیون به جای پرداخت بدهی، باید به فکر مکان جدیدی غیر از محل کنونی باشد. همچنین این پرونده پای باشگاه پرسپولیس را هم به وسط کشیده و مالکیت سه دانگ از ساختمان این باشگاه که در مالکیت فدراسیون بود، به شستا واگذار شده است.

در حالی که تاکنون فدراسیون فوتبال نسبت به این اتفاق سکوت کرده بود، میرشاد ماجدی، عضو هیات رئیسه این فدراسیون به شستا حمله کرده و آن‌ها را تداخل در آماده‌سازی تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در انتخابی جام جهانی متهم کرده است.

این فدراسیون در واکنش به این موضوع نوشت: فدراسیون فوتبال در زمان ریاست مهدی تاج مبلغ دو میلیون یورو را برای پرداخت بخشی از قرارداد مارک ویلموتس از شستا قرض کرده بود که حالا خسارت ناشی از این قرارداد و بدهی فدراسیون به شستا، انتقال شش دانگ سند تک‌برگ فدراسیون فوتبال و سه دانگ ساختمان باشگاه پرسپولیس به نام شستا صورت گرفت.

میرشاد ماجدی، عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: متاسفانه سرمربی سابق تیم ملی باتوجه به مشکلاتی که برای فدراسیون و تیم ملی فوتبال ایجاد کرده، اکنون همه ما را دچار دردسر کرده است. فدراسیون جدید در راس کار آمده و هر روز با مشکلاتی جدیدی که از قبل به جا مانده درگیر است. این بدان معنا نیست که نمی‌خواهیم مشکلات را حل نکنیم بلکه نیاز دارین در بهترین زمان ممکن اقدام به حل معضلات کنیم.

وی افزود: اکنون تمام ایران باید کمک حال فدراسیون فوتبال و تیم ملی فوتبال کشورمان باشند تا این تیم بتواند در مسابقات انتخابی که خردادماه در بحرین برگزار می‌شود موفق شود. بجای کمک کردن پا روی خرخره فدراسیون گذاشته شده و هر دم شاهد بروز یک مشکل جدید هستیم.

رئیس کمیته جوانان در ادامه بیان کرد: این موضوعات قابل حل است.‌ای کاش شرکت شستا صبر می‌کرد و بعد از مقدماتی جام جهانی و دیدار‌های سخت پیش رو، اقدام به اینکار می‌کرد. اکنون وقت حمایت از فدراسیون است و باید تمرکزمان روی مسائل فنی و تدارکاتی تیم ملی بگذاریم نه اینکه شاهد بروز مشکل باشیم.

عضو هیات رئسیه فدراسیون فوتبال معتقد است اکنون زمان حمایت و پشتیبانی از فدراسیون و تیم ملی فوتبال است نه اینکه با فشار، شرایط را به گونه‌ای فراهم کنند که در نهایت دچار مشکلات عدیده شویم. وی ادامه داد: چه زمانی دولت و مسوولین کمک خواهند کرد؟ زمانی که کار از کار بگذرد همه منتقد می‌شوند، نمایندگان مجلس باید پا پیش بگذارند و به فوتبال کمک کنند. نمی‌توانند این فوتبال را به حال خود رها کنند.

ماجدی در پایان گفت: رئیس فدراسیون فوتبال یک تنه در حال فراهم کردن شرایطی است که تیم ملی با خیال راحت به بحرین سفر کند. این انصاف نیست که در این زمان بسیار حساس مجموعه فدراسیون را زیر فشار بگذارند.

منبع: بورس امروز

عناوین برگزیده