تاریخ: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۷:۵۲
کد خبر: ۲۰۹۰۰۲
رئیس اتاق ایلام مطرح کرد
‌می‌متالز - امروز ما بیش از هر زمان دیگری به حمایت همه‌جانبه از تولید و صادرات نیازمندیم، چراکه حرکت و رونق بخش تولید و صادرات زمینه‌ساز رشد اقتصادی است.

به گزارش می‌متالز، شعبان فروتن رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام در نشست تشکل‌های بخش خصوصی با مدیرکل بازرسی استان ایلام با بیان این مطلب اعلام کرد: صادرات موتور محرکه اقتصاد بوده، چراکه با رونق این بخش شاهد تحول اساسی در جهش تولید، ارزآوری، ایجاد اشتغال پایدار و در نهایت شکوفایی اقتصادی خواهیم بود. وی به کاهش صادرات غیرنفتی در مرز مهران به عراق اشاره کرد و گفت: متاسفانه به سبب بروز مشکلات ناشی از ویروس کرونا اکنون شاهد کاهش صادرات غیرنفتی هستیم.

فروتن افزود: رسیدگی به رفع تعهدات ارزی، تلاش برای هموار کردن توسعه صادرات غیرنفتی و حمایت واقعی از تجار و بازرگانان و جلوگیری از صدور بخشنامه‌های غیرکارشناسی در بخش صادرات ازجمله مطالبات فعالان بخش خصوصی در حوزه صادرات است. رئیس اتاق ایلام همچنین بر ضرورت استفاده از نظرات کارشناسی بخش خصوصی در اجرا تاکید کرد و گفت: ظرفیت‌های مناسبی در بخش‌های مختلف اقتصادی شامل نفت و گاز، مرز بین‌المللی، تولید، کشاورزی و گردشگری در این استان وجود دارد که با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی می‌توان شاهد تحول در این بخش‌ها بود. فروتن گفت: اکنون بخش‌های مختلفی شامل شورای گفت‌وگوی دولت و بخش‌خصوصی، مرکز داوری، شعبه حل اختلاف، نمایندگی شعبه اتاق مشترک ایران و عراق و مرکز آموزش در اتاق بازرگانی ایلام فعال بوده که کلیه فعالیت این بخش‌ها در راستای ارائه خدمات موثر به فعالان بخش‌خصوصی است. مدیرکل بازرسی استان ایلام نیز در این نشست بر ضرورت هم‌افزایی و همکاری با بخش‌خصوصی برای تحول اقتصادی تاکید کرد. مهدی اصلانی‌کرچی گفت: ما باید به سمت مردمی کردن اقتصاد حرکت کنیم، چراکه بخش‌خصوصی باید به محور فعالیت‌های اقتصادی تبدیل شود تا شاهد رونق و جهش اقتصادی باشیم. او ادامه داد: مهم‌ترین رویکرد ما این است که بتوانیم با کمک سایر دستگاه‌های اجرایی در راستای رفع موانع و مشکلات فراروی بخش خصوصی اقدام موثری داشته باشیم. اصلانی‌کرچی بر ضرورت فعالیت همه تشکل‌های بخش‌خصوصی تاکید کرد و گفت: تشکل‌های بخش خصوصی در بخش‌های مختلف باید فعال شوند تا مشکلات پس از دسته‌بندی از طریق آن‌ها به دستگاه‌های اجرایی و نظارتی برای پیگیری ارائه شود.

مدیرکل بازرسی استان ایلام درخواست کرد: تشکل‌های بخش خصوصی که اکنون فعال هستند درخواست‌های خود را مبنی بر مشکلات همراه با پیشنهاد‌های کارشناسی شده به‌صورت مکتوب در اختیار این نهاد با همکاری اتاق بازرگانی قرار دهند. اصلانی‌کرچی ابراز امیدواری کرد: با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و نظارتی و بخش‌خصوصی شاهد تحول اقتصادی در استان و کشور باشیم.

منبع: دنیای اقتصاد

عناوین برگزیده