تاریخ: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۴۳
کد خبر: ۲۰۹۲۶۱
‌می‌متالز - بر طبق گزارش ۲ روز گذشته متال بولتن، عنوان شده ۲ محموله ۳۰ هزار تنی شمش بلوم ایران، توسط دو کارخانه فولادسازی با نرخ ۵۹۹ دلار/تن فوب بنادر این کشور فروخته شده است. این نرخ حدود ۸ دلار افزایش قیمت نسبت به هفته گذشته را نشان میدهد.

به گزارش می‌متالز، بازار صادراتی فولاد سازان ایرانی همچنان داغ است. روز‌های شنبه و یکشنبه متال بولتن گزاری ارائه نمیکند لذا بر طبق گزارش دو روز پیش متال بولتن میتوان ادعا کرد همچنان بازار فولاد از رونق بازار‌های فولاد صادراتی ایران خبر میدهد.

بر طبق این گزارش عنوان شده ۲ محموله ۳۰ هزار تنی شمش بلوم ایران، توسط دو کارخانه فولادسازی با نرخ ۵۹۹ دلار/تن فوب بنادر این کشور فروخته شده است. این قیمت شمش حدود ۸ دلار افزایش قیمت نسبت به هفته گذشته را نشان میدهد.

یک تولیدکننده دیگر بزرگ شمش هم مزایده‌ای را با حجم ۳۰ تا ۴۰ هزار تن محصول فولادی میانی با شرایط تحویل اواسط ماه ژوئن شروع کرده که آخر هفته [ احتمالا امروز]این مزایده بسته خواهد شد. این شرکت انتظار کسب نرخ ۶۲۰ دلار/تن فوب را از برخی مشتریان آسیایی خود در این مزایده دارد. ظاهرا در همین مزایده که عنوان شده متعلق به فولاد خوزستان است؛ این شرکت تختال ۷۵۰ دلاری را هدف گذاری کرده است؛ آخرین و بالاترین نرخ بدست آمده برای تولیدکنندگان تختال ایران، مربوط به هفته گذشته و ۷۲۰ دلار/تن فوب بوده است.

منبع: پایگاه خبری آرتان پرس

عناوین برگزیده