تاریخ: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۰۵
کد خبر: ۲۰۹۴۳۲
‌می‌متالز - اتریوم، رقیب بیت کوین با گذر از رکورد قیمت ۴۰۰۰ دلار، ارزش بازار را به سمت نیم تریلیون دلار افزایش داد.

به گزارش می‌متالز، اتریوم، دومین دارایی بزرگ دیجیتال جهان، پس از عبور از آستانه قابل توجه ۴۰۰۰ دلار برای هر سکه، برای اولین بار، به بالاترین حد خود رسیده است. صبح روز دوشنبه طبق اطلاعات کوین مارکت کپ، اتریوم حدود ۴ درصد افزایش داشت و در حدود ۴۱۳۰ دلار معامله شد. فقط یک هفته طول کشید تا نزدیک به ۱۰۰۰ دلار به ارزش دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ دنیا اضافه شود. قیمت اتریوم تنها در سال جاری بیش از چهار برابر شده است و عملکرد بهتری نسبت به نزدیک‌ترین رقیب خود، بیت کوین داشت.

این افزایش اخیر، ارزش دارایی دیجیتال را به بیش از ۴۷۶ میلیارد دلار رساند. این میزان سرمایه بازار، اتریوم را تقریباً با بزرگ‌ترین بانک ایالات متحده جی پی مورگان، هم پایه و از غول دارویی جانسون اند جانسون بالاتر می‌برد. با این وجود، ارزش بازار اتریوم هنوز بسیار عقب‌تر از ارزش فعلی بازار بیت کوین یعنی ۱.۱ تریلیون دلار است.

طبق پیش بینی برخی از تحلیل گران ممکن است حتی قیمت دومین ارز رمزنگاری شده جهان بیشتر شود. طبق تحقیقات بازارشرکت فاند استارت، ممکن است امسال اتریوم ۱۰ هزار دلار باشد، در حالی که قیمت بیت کوین می‌تواند به ۱۰۰ هزار دلار برسد.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده