تاریخ: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۰۳
کد خبر: ۲۰۹۴۴۹
شاخ دلار در دست برجام؛
‌می‌متالز - طی روز‌های اخیر نرخ دلار در مسیر سراشیبی قرار گرفته و بسیاری را به کاهش بیش از پیش قیمت این ارز امیدوار کرده است.

به گزارش می‌متالز، مذاکرات برجامی که چند هفته‌ای است آغاز شده وارد مراحل حساسی شده و با هر خبری که از وین مخابره می‌شود قیمت دلار در بازار اُفت و خیز پیدا می‌کند.

کاهش نرخ دلار طی روز‌های اخیر موجب شده تا برخی از افراد به وعده رئیس جمهور مبنی بر دلار ۱۵ هزار تومانی دل ببندند و در مقابل صرافی‌های خیابان فردوسی برای فروش به صف بایستند تا در صورت تحقق این وعده کمتر متضرر شوند.

اما در مقابل افرادی نیز وجود دارد که این بازه را فرصت خوبی برای سرمایه گذاری می‌دانند و با پیش بینی شکست مذاکرات برجام به دنبال خرید دلار با نرخ ۲۱ هزار تومانی هستند تا در قیمت بالاتر آن را عرضه کنند.

در حال حاضر، دلار روند صعودی خود را از دست داده است و در حال حاضر کانال نزولی کوتاه مدت در حال شکل گیری است و به نظر نمی‌رسد فعلا روند صعودی قیمت دلار شکل بگیرد.

از نظر روانی نرخ دلار سه سطح حمایتی در نرخ‌های ۲۰ تا ۲۱ هزار تومان،۱۸ تا ۱۸۹۰۰ تومان و۱۵ تا ۱۶ هزار تومان دارد که با شکسته شدن هریک سطوح، سطح بعدی در دسترس قرار خواهد گرفت.

مقاومت ۲۰ هزار تومانی دلار می‌شکند؟

اما آنچه به وضوح مشحص است مقاومت نرخ ۲۰ هزار تومانی است که شکست آن به راحتی امکانپذیر نیست و نیازمندمخابره خبر‌های مهم از وین است.

منبع: بورس نیوز

عناوین برگزیده