تاریخ: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۴۴
کد خبر: ۲۰۹۴۸۵
عضو شورای عالی بورس:
‌می‌متالز - سران قوا، با تصویب بسته ۳+۷ به صورت عملی نشان دادند سیاست گذاری‌های کلان اقتصادی همسو با بازار سرمایه و در مسیر رشد آن است.

به گزارش می‌متالز، سعید اسلامی بیدگلی، عضو شورای عالی بورس ضمن بیان مطلب فوق گفت: بسته پیشنهادی سازمان بورس و اوراق بهادار سیگنالی است که از سوی دولت، به منظور حمایت از بازار سرمایه صادر شده و مجموعه دولت و حاکمیت که تجلی اقتصادی آن، جلسه سران قوا است، با تصویب بسته ۳+۷ به صورت عملی نشان دادند سیاست گذاری‌های کلان اقتصادی همسو با بازار سرمایه و در مسیر رشد آن است.

دبیر کل کانون نهاد‌های سرمایه گذاری با تاکید بر اینکه اثر عمیق این سیاست‌ها مهم‌تر از اثر تزریق مستقیم نقدینگی است، افزود: این سیگنال باید از طرف همه ارکان بازار نیز ارسال و همزمان باید بند‌های بسته سیاستی ۳+۷ اجرا شود.

سعید اسلامی ادامه داد: نکته مهم این است که دولت بر اساس این بسته، از درآمد‌های مالیاتی خود گذشته یا آن را به تعویق انداخته و تا زمانی که بازار به نقدینگی نیاز داشته باشد، منابع از بازار خارج نمی‌شود. باید توجه داشت که موضوع مالیات اهمیت زیادی برای همه دولت‌ها دارد و این موضوع که دولت، وصول بخش عمده‌ای از درآمد خود را به تعویق انداخته، به معنای اهمیت بالای بازار سرمایه است.

عضو شورایعالی بورس با اشاره به اینکه خود شرکت‌ها در بازار ثانویه نیز فعال می‌شوند و در راستای بهبود تولید افزایش سرمایه می‌دهند، ادامه داد: با این مصوبه جریان نقدی کمتری از شرکت‌ها خارج می‌شود و این امر توسعه، افزایش درآمد و سودآوری شرکت‌ها و در نهایت افزایش قیمت سهام را به همراه دارد.

وی افزود: البته در کنار اجرای این بسته، قیمت گذاری دستوری کالا ها، قیمت خوراک پتروشیمی ها، نرخ ارز و نرخ بهره بانکی از مسایل مهمی هستند که باید در بلند مدت به آن‌ها پرداخته شود و در شرایط فعلی باید روی اصلاح برخی ریزساختار‌ها هم تمرکز کنیم.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

عناوین برگزیده