تاریخ: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۳۴
کد خبر: ۲۰۹۵۰۵
یک فعال اقتصادی مطرح کرد؛
‌می‌متالز - فعال اقتصادی در کشور عمان گفت: روابط ایران و عمان رو به توسعه است و شرکت فولاد مبارکه با جذب بازار عمان می‌تواند در زمینه توسعه صادرات محصولات فولادی به ویژه اسلب، آهن اسفنجی، بریکت، و انواع محصولات آهن و فولاد به این کشور نقش مهمی ایفا کند.

به گزارش می‌متالز، محمدرضا باوی، اظهار کرد: در کشور عمان صنایع فولادی مادر و کارخانجات فولاد وجود ندارد و فقط کارخانجات تولید میلگرد و محصولات دیگر امکان تولید دارد و این کشور وارد کننده محصولات فولادی از ایران است.

وی افزود: شرایط تحریم‌ها در چهار دهه گذشته در بخش از صادرات کالا‌های ایرانی نتوانسته خللی ایجاد کند، ولی در بخش صادرات محصولات فولادی به کشور عمان دچار محدودیت‌های شده که با شرایط خاص قابلیت صادرات به عمان و کشور‌های دیگر از طریق عمان است.

این مشاور اقتصادی و سرمایه گذاری و مشاور کسب و کار عمان با اشاره به توسعه روابط بین دو کشور عمان و ایران گفت: شرکت فولاد مبارکه با جذب بازار عمان می‌تواند در زمینه توسعه صادرات محصولات فولادی به ویژه اسلب به این کشور نقش مهمی ایفا کند.

وی اضافه کرد: شیوع کرونا مراودات اقتصادی بین دو کشور عمان و ایران را تحت تاثیر قرار داده است و امیدواریم پس از عبور از این بحران شاهد رونق اقتصادی بین دو کشور باشیم.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده