تاریخ: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۵۳
کد خبر: ۲۰۹۷۶۵
‌می‌متالز - دوج کوین که در دنیای رمزارز‌ها در ابتدا بیشتر یک شوخی و سرگرمی بود اکنون با ارزش بازاری معادل ۹۲ میلیارد دلار به چهارمین رمزارز بزرگ دنیا تبدیل شده است.

به گزارش می‌متالز، دوج کوین که در دنیای رمزارز‌ها در ابتدا بیشتر یک شوخی و سرگرمی بود اکنون با ارزش بازاری معادل ۹۲ میلیارد دلار به چهارمین رمزارز بزرگ دنیا تبدیل شده است.

تنها در ۶ ماه اخیر این رمزارز بیش از ۲۶ هزار درصد رشد داشته که این بازدهی عجیب آن را به پرسودده‌ترین دارایی دنیا تبدیل کرده و بعید است دست کم به زودی شاهد شکسته شدن این رکورد باشیم. در مقام مقایسه خوب است بدانید طی این مدت بازدهی شاخص اس اند پی ۵۰۰ حدود ۲۰ درصد، بیتکوین ۲۸۶ درصد و اتریوم ۶۹۸ درصد بوده است.

مت گرین اسپن- مدیر سبد دارایی در موسسه کوانتوم اکونومیکس- گفت: بهتر است شرکت‌های بزرگ بورسی فکری به حال خود کنند چرا که در حال حاضر و با در نظر گرفتن بازدهی رمزارزها، این بازدهی‌های بورسی است که به نظر یک جوک می‌آید.

برخلاف بیت کوین و بیشتر ارز‌های دیجیتالی که دارای محدودیت تعداد استخراج هستند، دوج کوین دارای هیچ محدودیتی نیست و همین مساله شماری از فعالان بازار را متعجب کرده که این رمزارز چرا چنین رشدی داشته است.

هر چند مشخص نیست که چرا و چگونه ایلان ماسک عاشق دوج کوین شد، اما بی شک یکی از دلایل اصلی رشد عجیب این رمزارز حمایت‌های گسترده ماسک از آن بوده است. ایلان ماسک دوج کوین را ارز مردم خوانده و حتی در آخرین برنامه تلویزیونی خود نیز از آن تمجید کرده است.

با این حال همه چیز برای دارندگان دوج کوین رویایی نبوده است. این ارز پرنوسان‌ترین دامنه را در بین ۱۰ رمزارز برتر داشته و تاکنون نوسانات روزانه ۲۰ تا چند درصدی زیادی در قیمت آن دیده است. مساله‌ای که تاکنون شمار زیادی از معامله گران این ارز را شکست داده و تمام دارایی آن‌ها را نابود کرده است.

منبع: بورس نیوز

عناوین برگزیده